Şehit İbrahim Bilgen

Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere ve Çağlara

Şehitler adına Jammu Keşmir’de su kuyuları açıldı

16.03.2011 – Şehitler adına Jammu Keşmir’de su kuyuları açıldı

Jammu Keşmir’de Mavi Marmara şehitleri ve Afganistan şehidi Faruk Aktaş adına su kuyuları açıldı. Kuyulardan binlerce insan faydalanacak.

Şehitler adına Jammu Keşmir’de su kuyuları açıldı

16.03.2011 – Şehitler adına Jammu Keşmir’de su kuyuları açıldı

Gazze’ye insani yardım malzemesi götürürken İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara gemisinde şehit olan 9 aktivisitin isimleri gerçekleştirilen projelerle farklı bölgelerde yaşatılıyor. Hindistan kontrolünde olan Jammu Keşmir’de Mavi Marmara şehitlerinin isimlerinin verildiği su kuyuları açıldı. Ayrıca Yetim projesi için gittiği Afganistan’da uçağının düşmesi sonucu şehit olan Faruk Aktaş için de bir su kuyusu açıldı. Toplam 10 su kuyusundan binlerce insan istifade edecek. Jammu Keşmir halkı su kuyuları için vakfımıza teşekkür ederken, Mavi Marmara şehitleri ve şehit Faruk Aktaş için dualar ediyorlar.

Hindistan, Afganistan, Pakistan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne sınırı bulunan Keşmir Bölgesi, 15 Haziran 1947 tarihinde kabul edilen “Hindistan Bağımsızlık Bildirgesi” ile Hindistan Krallığı’ndan koparak bağımsızlığını kazandı. O tarihten itibaren Pakistan-Hindistan ilişkilerinin en temel açmazlarından biri olan Keşmir sorunu günümüzde de geçmişteki önemini koruyor.

16.03.2011

Yorum Yok »
Yorum Yaz

*