Şehit İbrahim Bilgen

Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere ve Çağlara

İsrail zindanları Filistinli çocuklarla dolu

İsrail zindanları Filistinli çocuklarla dolu
Filistinli çocukların büyük bir baskı altında olduğunu belirten Hukuk Merkezi, işgal rejimi zindanlarında halen 106 Filistinli çocuğun olduğunu açıkladı
Çocuk Haklarını Savunma Hareketi, İsrail işgal rejiminin zindanlarda halen 106 Filistinli çocuğu hukuksuz bir şekilde tuttuğunu belirterek, esir çocukların yaşadıkları şartların son derece kötü olduğunu ifade etti.
Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, esir takası anlaşmasıyla 55 esir çocuğun serbest kalması üzerine bir açıklama yapan hareketin yetkililerinden Ayid Ebu Katiş şunları söyledi: “Esir takası anlaşmasıyla 55 çocuğun serbest kalması işgal yönetiminin Filistinli çocukları koruduğu, gözettiği ve kolladığı anlamına gelmiyor. İşgal rejimi cezalarının sonuna gelen çocukları serbest bıraktı. Anlaşma gereği bırakılan çocuklar arasında bir hafta sonra cezası bitecek çocukların da olması iddiamızı güçlendiriyor.”
İşgal ordusunun takip, baskı, baskın, tutuklama, sorgu ve yargılama süreçlerinde Filistinli çocukların çektiği sıkıntılara da açıklamasında yer veren hareket, işgal mahkemelerinin yargılamada işkence altında alınan ifadeleri esas aldığını ve buna göre ceza verdiğini ifade etti.
Filistinli çocukların işgal askerleri tarafından işkenceye uğradıkları bir çok kez belgelendiği halde, insan hakları savunuculuğuna soyunan ülkeler bunları görmezlikten geliyor.
21 Aralık 2011 Çarşamba Saat 17:11

Yorum Yok »
Yorum Yaz

*