Şehit İbrahim Bilgen

Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere ve Çağlara

Yorumlar

275 Yorum »
“Yorumlar” için 275 Yorum

Sayfalar: « 14 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 » Tümünü Göster

 1. 221
  mehmet :

  ıbrahım abı gıtmeden once antalya kepez spor salonunda gorusmustuk ınan o sıcak yuzu hala gozumun onundedır kısılıgıyle durusuyla tam bır dava adamıydı.Allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun kederlı aılesınde bassaglıgı dılıyoruz

 2. 222
  gülşah (siü) :

  Son onbeş yirmi yılda Çeçenistan’ta yüz binlerce Müslüman öldürüldü, Bosna’da yüz binlerce Müslüman öldürüldü, Irak’ta milyonlar öldürüldü, Gazze’de öldürüldü, Afganistan’da öldürüldü, tarihin hiçbir döneminde etrafımızda bu kadar çok sayıda Müslüman öldürülmedi..

  Karanlık bir odaya hapsedilmişiz gibi ve batının silahları işte oturduğumuz coğrafyayı rastgele tarıyor.. İnsanlık denen şey tüm vicdan kurumlarıyla tam bir girdabın içine kaybolmuş durumda.. Artık siyasi farklılıklarımızı bir tarafa bırakalım, artık hepimiz bu vahşeti bu katliamı beynimize yazalım, aslında İsrail’in 50 yıldır yaptığı vahşet hep bu, batının şımarttığı batının önünü açtığı batının büyüttüğü bu vahşi İsrail siyaseti söyler misiniz yalnız İsrail’in mi vahşeti, yoksa Batı’nın ortaklığı mı?

  Bosna’da yüz binlerce Müslüman boğazlarından kesilip katledilirken susmadılar mı, Çeçenistan havadan bombalanırken susmadılar mı.? İsrail şeytanın icadıdır, İsrail cehennemdir, İsrail ikiyüzlü Batı’nın çifte standartlı batının ta kendisidir, bir fare leşi gibi Kudüs’ü işgal etmiş tüm dünyayı kokutuyor..

  Gazze’yi keyfi istedikçe havadan en gelişmiş silahlarla adını henüz bilmediğimiz fosfor cinsi tuhaf bombalarla bombalayıp binlerce Gazzeli minik çocuğu vahşice öldürmesini bizler ve tüm dünya asla unutmayacak. Teknolojide bilimde dünya çapında harikalar yaratıyorlar ancak ‘vicdan’ ve ‘ahlak’ konusunda vahşi bir savunma stratejisini tüm dünyaya rağmen ve tüm dünyaya karşı kabadayılıkla sürdürüyorlar..

  Tüm dünyayı tüm insanlığı şu anda endişeye umutsuzluğa düşüren tek ve baş edilmez şeytan İsrail.. Batılı efendileriyle aldıkları ortak kararları insanlığı hiçe sayarak sürdürüyorlar.. Şu anda milyarlarca insan bu vahşet karşısında utanırken sadece birkaç batılı küstah efendi ve İsrail halinden memnun. Her şeye rağmen insanlık adına insanlığın gücü adına hayal kırıklığına asla uğramayacağız.

  İstedikleri kadar öldürsünler istedikleri kadar vahşi naralar atsınlar, insanlığın gücü Gazze’ye bir gün girecek, Gazze’deki kuşatmayı insanlık mutlaka kıracak. İsrail’in kasapları insanlık aşkımızı parçalayacak güçte hiç değildir. İsrail çamuru tüm insanlığı kirletmeden İsrail’in kirli tuzakları tüm insanlığı incitmeden insanlığın en sağlıklı yerinde dünden daha güçlü durabilmeliyiz
  Dağların denizlerin ovaların güneşin ay’ın da kalbi vardır ve bugünlerde kalbi en çok kanayan Gazzeli çocuklardır.. O çocukların kalbine ulaşmak için kendilerini hayatlarını hiçe sayan gemideki bu çocukları asla unutmayalım.. Çünkü dünya dediğiniz yer, silahların susturamadığı insanlar’ın bize hediyesidir. Artık yavaş yavaş Mavi Marmara adlı o gemiye binmeye kendimizi hazırlayalım.. Siyasi farklılıklarımız ne olursa olsun arkadaşlarımızın hiç düşünmeden bindiği o Mavi Marmara’ya artık insanlık yaşadıkça binip Gazze’nin yolunu mutlaka bulmalıyız..Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabırlar dilerim. Mekanınız cennet olsun.

 3. 223
  SUAT BİLİM :

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Beni bir insan olarak yaratıp yücelten,sonrada islamla şereflendiren alemlerin Rabbine sonsuz hamd ederim.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Allah rasulünün buyruğu üzere ve imanımın bir gereği olarak; Doğu dan batı ya,kuzey den güneye,yer yüzündeki bütün müslümanları derilerinin rengine ve hangi ırktan olduklarına bakmaksızın,aralarında hiç bir ayrım,hiç bir fark gözetmeksizin onları kardeş sayar ve severim.

  BEN BİR MÜSLÜMANIMEN

  Bilirim ve inanırımki hiç bir ırkın diğer bir ırka üstünlüğü yoktur ve gerçek üstünlük islamla şereflenmektir.Bu nedenle kökü yahüdi lik’ten gelme olan üstün ırk anlayışını,yani kavmiyet ciliği dinimin ret ettiği gibi bende red ederim.

  BEN BİR MÜSLÜMANUM

  Benim bir türk olarak,benim bir kürt olarak veya her hangi bir ırktan bir insan olarak dünyaya gelmem ALLLAH’ın dilemesiyledir kendi tercihim değildir.Öldüğüm zaman kabir aleminde münker ve nekir melekleri bana hangi ırktan olduğumu değil nasıl bir müslüman olduğumu soracaklar.Allah katında müslüman olmayan bir türk’ün bir arab’ın bir kürt’ün değeri, diğer kafirlerle ve imansızlarla aynı katagoridedir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Irklar insan oğlunun bir çeşitliliği ve soy ağacını belirten ana unsurların ötesinde hiç bir şey değildir. Müslümanlığımız dan öte bunların hiç birsi bizi kurtaran öncelikler değildir. Bedenler ölür çürür gider ama iman ve amelimiz ruhumuzla baki kalır.İşte türklük ve Kürtlük çürüyen bir insan bedeni gibidir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki Irkların üstünlüğüne dayanan kavmiyetcilik ve turancılık anlayışı müslümanların birlik ve beraberliğini bozan en önemli fitnedir ve islam ümmetinin başının en büyük belasıdır.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki siyonist ve batılı emperyalistler Müslümanların arasına kavmiyetciliği ve ırkçılığı sokarak osmanlıyı parçala mışlar, ümmet bilincini kaybeden müslümanlar kavimlere bölünerek batılı emperyalistlerin elinde kolay yutulan küçük lokma haline gelmişlerdir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki Hangi milletki kuranı kendisine rehber edinmiş Allah onu yüceltmiş ve yine bilirimki hangi milletki islamı terk etmiş ve ona sırtını dönmüş ise Allah onu zelil ve perişan edip küçültmüştür.Geçmişteki osmanlı ve bu günkü islam alemi nin durumu buna en güzel örnektir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki bedirde,hayberde,İstanbulun Fethinde,Malazgirtte,çanakkale de ve kurtuluş savaşın da ve yer yüzünün nice yerlerinde yükselen sancak bir ırkın gücüne dayalı yükselen sancak değil imanın ve islamın yükselen sancağı idi.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  İmanımın bir gereği olarak Dünyanın neresinde olursa olsun bir müslümanın acısı acım sevincide sevincimdir. Bu nedenle ırak,filistin, afganistan, çeçenis tan benim meselmdir bunlara duyar sız kalamam .

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Öncelikli görevim müslümanlar arasındaki ayrıştırıcı bir bir fitne olan ırkçılığı ortadan kaldır mak sonrasında ise bir ümmet bilinci ve şuuru ile gayeyi hayalim olarak dünayadaki iki milyar Müslümanın katılımı ile gerçekleşecek büyük islam birliğini kurma yolunda çalışmaktır
  .
  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Benim öncelikli ve yeghane rehberim Allah Rasülü HZ.MUHAMMED (S.A) dır Onu sevenler baş tacımız Ona düşman olanlarda baş düşmanımızdır.Hangi ırktan olursa olsun ona yakın olanlar en yakınımız,ona uzak olanlarda aynı anneden doğsak bile en uzağımızdır bu böylece biline; Hayata bakışımızda hahaytı algılayışı mızda, dünyadan ahrete uzanan yolculuğumuzda bizi nurave aydınlığa götüren yegane kıstaslarımız onun getirdiği kıstaslardır.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Allah rasülünün ( sa ) getirdiği vahye dayalı öğretiler dışında dünyadaki bütün izimler ,bütün beşeri sistemler insanlığı mutlu edememiş onun yerine insanlığa kan ve göz yaşından başka bir şey suınamamıştır. Bugün bir kere daha görüyoruz ve yaşıyoruzki insanlık her zamankinden daha fazlasıyla ona muhtaçtır.

  İBRAHİM ABİ SENİ HER NEKADAR TANIMASAMDA BUGÜNDEN İTİBAREN YAŞAMIM BOYUNCA KALBİMDE SENİ NUR İLE ANACAĞIM ŞAHHADETİN KUTLU OLSUN

 4. 224
  caner öztörün :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN…

 5. 225
  akif :

  Böyle bir an için yaşar insan.. yaşamalı keşke böyle bir ölüm bize de nasip olsa.Allah mekanını cennet eylesin

 6. 226
  gökhan tükenmez :

  Siirt’in, Türkiye’nin, ezilmiş islam toplumunun medarı iftiharı oldun.Nasıl yaşadıysan öyle öldün.Temiz yaşadın şerefinle destansı bir ölümle veda ettin.seni dünyanın en şanslı insanlarından biri olarak görüyorum.Dünyaya böyle asilce elveda demek her insana nasip olmaz.

 7. 227
  Murat KURŞUN :

  ÇOK SEVDİĞİM İBRAHİM ABİMİN ŞEHADET HABERİNİ SEVİNÇ VE ÜZÜNTÜYLE KARIŞIK DUYGULARLA GÖZYAŞLARIYLA ÖĞRENDİM.

  BU GÜZEL İNSANA ŞEHİT OLACAĞI MALUM OLMUŞTUKİ GİTMEDEN ÖNCE TÜM DOSTLARINDAN HELALLİK ALDI…

  HAKKIMIZ YOKTUR. AMA VARSA ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN ODA HAKKINI BİZE HELAL ETSİN…

  KIYAMET GÜNÜNDE ŞEHİTLER DE ŞEFAAT EDERLER.NE OLUR O GÜN BİZİ DE UNUTMA…

  KEDERLİ AİLESİNE RABBİM SABIRLAR VERSİN…

 8. 228
  sedat sağlam :

  Saygıdeğer ibrahim BİLGENE ve diğer şehitlerimize ALLAH tan rahmet diler başta ailesine ve tüm İSLAM alemine başsağlığı diler yaralılarımızada acil şifalar dilerim.ŞEYTAN israili ve yandaşlarınıda şiddetle kınıyorum

 9. 229
  Ebulyasir :

  Biliyorum hergün bu siteyi 100 ler 1000 ler okuyor. Ve biliyorum Bu şehadete tüm Siirt Sahip çıkacak ama bu dille olmamalı sadece. Herkesi Gemiye sıkılan, Gazzeye sıkılan kurşunların kaynağı ürünleri boykota davet ediyorum. Lütfen duyarsız kalmayın.
  1.Coca cola
  2.ariel
  3.ace
  4.Algida
  5.Alo
  6.alarko
  7. Blendax
  8.Cappy
  9.Cif
  10. Danone
  11.Dove
  12.Domestos
  13. Elidor
  14.İpana
  15.Signal
  16.Lipton
  17.MARLBORO
  18.Lux
  19.Nestle
  20.Nescafe
  21.Sana
  22.Yumoş
  23.Rinso
  24.Omo
  25.PARLIAMENT
  26.pantane
  27.Nokia
  28.Rejoıce
  29.Orkid
  30.Knor
  31.Maggi
  32.Milka
  33. Mcdonalds
  34. Schweppes
  35.Vakko
  Sitenin bu listeyi İbrahim abinin hatırına yayınlayacağını umut ediyorum.

 10. 230
  veysel goztok :

  ALLAH rahmet eylesin. ailesine sabır diliyorum.

 11. 231
  ercan doğan :

  yazımımın başlığını nur diye koydum cünkü onun gibi güzel bir insana ancak bu yakışırdı allahtan rahmet kederli ailesinin başı sağolsun önemli olan nerde ve nasıl başladıgı deyil nasıl bittiğidir bu yönden onu kıskanmamak elde deyil üzüntü tarif edilmez ama vardığı mertebe peygamber komsulugu (ŞEHİT) ALLAH HER MUSLUMANIN SONUNU BOYLE HAYIRLI KILSIN

 12. 232
  kadir kars :

  “Allah olunda öldürülenlere ölü demeyiniz, onlar rableri katında diridirler rızıklandırılırlar” şehadetin kutlu olsun ey şehid.

 13. 233
  faruk sağlam :

  Sen ki, İslam’ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
  O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
  Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmı adın;
  Sen ki, a’sâra gömülsen taşacaksın…Heyhât,
  Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât…
  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber
  Allah rahmet eylesin mekanın cennet komşun resulullah olsun

 14. 234
  SERDAR ÖZYEŞİL :

  ÇOK DEĞERLİ BİR ABİM İDİ.ŞEHADET ŞERBETİ;
  ANCAK DÜNYASINDA AHİRETİ İÇİN BU KADAR ÇALIŞAN VE FEDAKAR OLAN BİR İNSANA NASİP OLABİLİRDİ.DÜNYADA TEBESSÜM HİÇ YÜZÜNDEN EKSİK OLMUYORDU.MEKANI CENNET OLUR İNŞAALAH…

 15. 235
  FERHAN ARSLAN :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANIN CENNET OLSUN.

 16. 236
  Ebulyasir :

  Şehit tahtında rabbe gülümser ah binlerce canım olsaydı der!
  İbrahim abiyle tanışmış olmamanın üzüntüsünü yaşıyorum ama Şehadetini gözyaşlarımla kutluyorum. Onunla hemşehri olmanın gururunu yaşıyorum!
  Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır diliyorum.

 17. 237
  KADİR USLUOĞLU :

  ÜMMETİN SÜREKLİ ÖNCÜLERİ OLMUŞTUR FİLİSTİNE YARDIM GÖTÜRENLER DE BU DAVANIN ÖNCÜLERİDİR,ÜMMETİN ÖNCÜLERİDİR.FEDAKAR,CEFEKAR VE GAYRETLİ İNSANLAR.ALLAH(C.C.) HER KESE BU GAYETİ VERSİN.
  ŞEHİTLERİMİZE ALAHTAN RAHMET,MEKANLARI CENNET OLSUN.
  BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
  İBRAHİM AĞABEY YOLUN AÇIK OLSUN İNŞALLAH BİZLERE ŞEFAATÇİ OLUSUN.

 18. 238
  mehmet :

  Allah seni affetsin rabbim mezarını ebediyen aydınlık etsin seni peygamber efendimize komşu etsin en büyük mertebeye ulaştın Allah o şehitlik mertebesini bizlerede nasip eyler
  ve sen bize şefaatçi olursun umuduyla Allah seni ve senin gibi şehitleri mekanında ağırlasın
  bu şerefsiz iki devlet kendi zülümleri ile parçalanacak ve o kendi kirli kanlarıyla boğulacaklardır
  Allah sizi kahhar olan adıyla yok etsin kahretsin aminnnnnnnnnnnnnn

 19. 239
  OSMAN BURAK YEŞİL :

  BU KALLEŞLER BU YAHUDİLER BU VATAN HAİNLERİ İSRAİLLİLER SİZ SİİRTLİ DEĞERLİ BİR ABİMİZİ ŞEHİT ETTİNİZ ALLAHTAN TEK DİLEĞİM SİZİN GİBİ KALLEŞLERİ ELLERİMLE ÖLDÜRMEKTİR.KATLERİ VACİBTİR AMA İBRAHİM ABİMİZİN ÖCÜNÜ TURKİYE ALACAKTIR KALLEŞ İSRAİL ALLAH BELANIZI VERSİN.

 20. 240
  veysel :

  şehidimize ve şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum

Sayfa: « 14 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 » Tümünü Göster

Yorum Yaz

*