Şehit İbrahim Bilgen

Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere ve Çağlara

Yorumlar

275 Yorum »
“Yorumlar” için 275 Yorum

 1. 1
  Ferhat Gez :

  Allah rahmet Eylesin Nur gibi bir insandı ben bile çok özendim ama hadi hayırlısı inşallah böyle bir ölüm Allah bizede nasip eder.. Siteyide http://www.habercinim.com/haber-detay.php?id=4855 gördüm kim açmışsa Allah razı olsun.. İbrahim Bilgen gibi kahramanlar unutulmamalı ve İsrail’e karşı gösterilen direnişe desten olmalı…

 2. 2
  burak :

  Yüce ALLAH (c.c) mekanını cennet eylesin.

 3. 3
  murat yardım :

  “Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız.” Başımız sağolsun. Öyle bir insanı tanıdığım için çok bahtiyarım.

 4. 4
  M.Rauf Akınay :

  Siirt Saadet Partisi il müfettişi değerli arkadaşımız İbrahim Bilgene Allahtan rahmet Ailesine cenabı allahtan sabır dilerim .Türkiyenin Siirtlilerin başı sağolsun.

  Saadet Patisi İl Teşkilat Başkanı
  M. Rauf Akınay

 5. 5
  S.KAZIM GÜLYEŞİL :

  İNNE LİLLEH VE İNNE İLEYHİRRACİUN.HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.SEN EN GÜZELİNİ TATTIN, GÜZEL İNSAN GÜZEL KARDEŞ ,NASILKİ YAŞAMDAN YAŞAMA FARK VARSA ÖLÜMDEN ÖLÜME DE FARK VARDIR.SEN İBRAHİM ABİ…SEN ÖLÜMLERİN EN GÜZELİNİ SEÇTİN. ŞEREFLİ BİR ÖLÜM OLDU.ŞEHİTLİK. NE MUTLU SANA. ŞEHADETİN KUTLU OLSUN.MEKANIN CENNET OLSUN.

 6. 6
  ali ihsan :

  innalilahveinnailayhuraciun,ne güzel bir ölum,ne güzel bi mertebe,ailesine sabrı nıyaz diler,şehitleriyle ne kadar övunseler azdır,allah rahmet eylesin.

 7. 7
  Yakup eser :

  Siirtin büyüttüğü değerlerde birisiydi kendisi kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum tüm siirt halkına allah sabır versin

 8. 8
  Memoli :

  Allah yolunda, dini bütün bir insandı. Hakketiği şekilde, şehitlik mertebesinde çıktı yaradanın karşısına. Allah rahmet eylesin.

 9. 9
  A.VAHHAP ABİDOĞLU :

  Seni ilk selam tv de tanıdım o merhametin,tevazun,sünnetlere olan bağlılılığın bize her zaman örnek oldun helede mizahi yönün inanı8rmısın sana baktıkça sahabileri hatırlardım.inandığın gibi yaşadın yaşadığın gibi öldün ma sen ölmedinki hele sen abicim cmilere yardıma koşuşu allah seni peybamber efendimiz A.S ile haşretsin seni çok özlüyecez abicim

 10. 10
  ENGİN :

  GÜZEL İNSANİ DUYGULARLA HAREKET EDEREK ZALİM İSRAİL MİLLETİNE KARŞI MAZLUM FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZE YARDIM GÖTÜRMEK SEVDASIYLA GİDEN SİİRTLİ ABİMİZ İBRAHİM BİLGEN ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞARAK EN GÜZEL RÜTBEYE ULAŞMIŞ VE ALLAH CC BİZLERDE İNŞALLAH BU MAZLUM FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZE KARŞI VİCDANİ DUYGULARLA HEREKET EDEREK ZALİM İSRAİL ORDULARINA KARŞI SAVAŞMAYI NASİP EYLESİN ŞEHİT AİLESİNE ALLAH SABIRLAR VERSİN YERİ CENNET OLSUN İNŞALLAH

 11. 11
  M.SAİD BİLGİLİ :

  40 YILDIR ÇOK YAKINDAN TANIDIĞIM DAVA ARKADAŞIM , MESAİ ARKADAŞIM ,KARDEŞİM MESLEKTAŞIM ŞEHİDİMİZ ELEKTRİK MÜHENDİSİ İBRAHİM BEY İÇİN EN ACI VEDE MANEVİ YÖNDEN EN BÜYÜK MERTEBE VE MAKAM OLAN ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞMASI NEDENİYLE ÇOK ZOR VE ELİM TİTRİYEREK YAZDIĞIM BU YORUMUN BANA NE KADAR ACI VE IZDIRAP VERDİĞİNİ KELİMELERLE ANLATAMAM ÇÜNKÜ EN YAKIN DAN TANIDIĞIM BİR İNSAN SİYONİST KATİLLER TARAFINDAN SAVUNMASIZ KORUMASIZ OLDUĞU HALDE SİVİL OLDUĞU HALDE ACIMASIZCA ZALİMCE GURBET ELİNDE DENİZİN ORTASINDA BİR YARDIM ALMADAN ŞEHİT EDİLİYOR ULUSLAR ARASI SULARDA VE TÜM HUKUK SİSTEMLERİNİ VE MİLLETLER CAMİASI KANUNLARI ÇİĞNENEREK BARBARCA KATLEDİLİYOR HEMDE 8 DAVA VE İMAN ADAMI İLE BİRLİKTE 30, 40 KİŞİYİ MASUM VE SAVUNMASIZ OLDUKLARI HALDE BOMBALARLA TARANIYOR SAVAŞTA BİLE SİVİLLERE SALDIRRI YASAK OLDUĞU HALDE 600 İNSAN BÜTÜN MÜLLETLERİ TEMSİL EDEN İNSANLAR İŞKECE EDİLİYOR GÜNLERCE AÇ SUSUZ BIRAKILIYOR SUÇLARI İNSANİ YARDIMA MUHTAÇ AÇ İNSANLARA YARDIM GÖTÜRMEKTİ. SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ ZULMÜN ARŞA ULAŞTIĞI MAKAMDAYIZ.KANLARI ASLA YERDE KALMAMALI.SİYONİSTLERLE TİCARİ İLİŞKİLERE GİRİLMEMELİ VE MARKALARI BOYKOT EDİLMELİDİR. TUM SEHİTLERİMİZE CENABI HAKTAN RAHMETLER NIYAZ EDIYORUM. MEKANLARI CENNET OLSUN.

 12. 12
  SABAHATTİN EKİN :

  SİİRTE SELAM,HAMASA SELAM,ŞEHİDE BİN SELAM OLSUN.ALLAH CC RAHMET EYLESİN, ALLAH BİZEDE ONUN GİBİ ŞAHADET NASİP ETSİN İNŞALLAH.

 13. 13
  ORHAN EBER/ERZURUM :

  Selam sana Ey Nebim.Selam Sana Gözbebeğim.Siirtli AĞabeyimiz saan layık bir ümmet olması için SEhadet serbetini içti..Tüm asil sehitleerimizin yüzü suyu hürmetine ne olursun bu israil ordusuna gereken cevap YÜce RAbbim tarafından verilsin…ŞEhidimizin toprağı bol,mekanı cennet..Başımız sağolsun..

 14. 14
  metin :

  allah şehadetini kabul etsin
  bütün müslümanlara böle hayrlı ölüm nasip etsinn şehated geminin yolcularıyız inş

 15. 15
  abdullah :

  sahadetin mübarek olsun kederli ailesine bassaglığı diliyorum

 16. 16
  turan :

  rabbim ibrahim bilgen abimizin mekanını cennet eylesin..bende şu an askerdeyim burdada hareketlilik var,dua edin….

 17. 17
  sadullah eldemir :

  mekke-i mükerremedeki allahın misafirleri tek ağızdan şehadetini kutludılar, mübarem olsun.
  mekke-i mükerremeden selamlar

 18. 18
  Hamdullah IŞIK :

  Yolun açık olsun,Allah’ın rahmeti ve Peygamber efendimizin(SAV) şefaati seninle olsun,ne mutlu sana…

 19. 19
  MELİH :

  Öncelikle gemide şehadet şerbetini içen tüm miiletin başı sağolsun.Böyle yüksek bir mertebeye bütün milletimiz can atar.israiloğullarıda bütün peygamberlere en şiddetli gelen millettir .Savunmasız silahsız kişilere gücleri yetiyor.Eğer güclerini göstereceklerse onların sahip olduğu silahlarla bir olup aynı sayı asker ve donanımla karşımıza çıksınlar o zaman onların ne mallll olduklarını göreceğiz. Tüm milletin bügünden sonra israili hiç unutmamalarını onlardan fırsat bulduğumuz zaman intikam almalıyız.Allah ın rahmeti üzerinizde olsun .

 20. 20
  TilloluŞakir Erbek-BATMAN :

  Şahadet mertebesiyle darı fenadan darı bekaya göç ettin. Şimdi yakınlarına sesleniyorum üzülmeyinşehidinizle daima onur duyacaksınız.Çünkü şehidiniz din uğruna yahudiler tarafın şehid edilmiştir.Onun için o gerçek şehittir.

 21. 21
  sadullah eldemir :

  mekke-i mükeremedeki bütün allahın misafirleri senin bu BÜYÜK ŞEHADETİNİ tebrik ediyorlar.mübarek olsun
  mekke-i mükeremeden selamlar

 22. 22
  siiirtli hüseyin :

  mekanın ennet olsun ey sevgili değerli sevilen insan merhametli insan rabbim senide aramızdan aldı ne mutlu sana ve dava arkadaşlarına ki sen mazlumları sevindirdin onlardan yana oldun zalim israili şiddetle kınıyoruz bütün dünyadan tek ses haykılandı ..artık zulme dur denilsin dedik ve kimsesizleri mazlumlara yardım ekmek için kolları sıvadınız fatih camisinde kılınan namazlarda tekbirlerle salavatlarla ugurlandınız rabbim bana ve kardeşlerime israil karşısında savaşmayı nasip etsin ..
  amin… aramızdan ayrıldıgın için seviniyoruz çünkü bizlere ne olur şefaatçi ol… üzülüyoruz çünkü seni gaddarca ve hayasızca öldürdüler savunmasız insanımızı katlettiler
  derhal türkiye birilk oluşturup müdahele etmeli ve cevabını vermelidir… ruhun şad olsun mekanın cennet olsun amin..

 23. 23
  Mahfuz GÖNCÜ :

  YÜCE A L L A H ; gani gani rahmet eylesin.Kederli ailesine ve yakınlarına sabır versin.

 24. 24
  Adnan Aytar Yalova :

  Şehimiz yuce mevlaya ulaştı şereflice ona gıbta ile bakıtık izledik mekanın cennet olsun….

 25. 25
  birkan yazıcı :

  ne güzel bir insan, ne güzel bir şehadet. nur içinde yat.

 26. 26
  ALİ KAYAALP :

  ALLAHTAN RAHMET DİLERİZ,
  ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN.
  SİİRT DSP İL TEŞKİLATI ADINA
  ALİ KAYAALP
  SİİRT İL 2.BAŞKANI

 27. 27
  ömer faruk helvacıoğlu :

  MUHTEŞEM BİR ŞUUR,MUHTEŞEM BİR HEYECAN.

  yüzyıldır belide böyle bir heyecan,
  böyle bir şuur görülmedi.

  her fikirden,her yaştan,her kesimden onbinlrce siirtli,tek bir yürek gibi çarpıyor.

  dünyanın mazlum halklarının merkezlerinden bölgemizde adeta asırların silkinişi..

  muazzzez şehidimiz çok büyük bir iş başardı.
  sebep olduğu heyecan,şuur ve dayanışma
  çok önemli gelişmelerin habercisidir.

  sağduyulu hemşehrilerimiz bu muhteşem olayı çok iyi değrlendirmelidir.

  EY KAHPE RÜZGAR NEREDEN ESERSEN ES.
  SİİRT VE TÜRKİYE İÇİN KUTLU BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR.
  HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.

 28. 28
  serdal nalbant :

  nur içinde yat…

 29. 29
  emree5656 :

  Başta ailesi olmak üzere tüm islam Aleminin Başı Sağolsun.ŞEhidimize Allah’tan RAhmet Diliyorum…

 30. 30
  nasır susam :

  ALLAH ın rahmeti üzerine olsun.mekanın cennet olsun

 31. 31
  CEM :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İBRAHİM AMCA

 32. 32
  veysel ertek :

  ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNE OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN

 33. 33
  ömer :

  ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNE OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN

 34. 34
  serkan koyuncu :

  Allahtan rahmet ailesine sabır dileriz

 35. 35
  nevzat :

  şehidimizi,okadar kıskandımki keşke ben olsaydım siirtte yaşamayan siirtliler olarak şehidimizi uğurlayamadık

 36. 36
  Servet Kılıç :

  Kışın arkasından yazı, gecenin karanlığından gündüzü her sene ve her gün getiren; bulutlarla kapanmış gök yüzünü bir anda açıp güneşi her yerde gösteren Allah,şehit olan abilerimizin atmış olduğu tohumu yeşertmemize de yardımcı olacaktır.Bir İbrahim gider onun yolundan gidecek bin İBRAHİM,bin AHMET,bin FATMA,bin ZEHRA ve BİNLERCE MUHAMMED’ler doğar.Şehadetin kutlu olsun İbrahim Abi.

 37. 37
  osman karakaş :

  Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum…Başımız sağolsun

 38. 38
  rıdvan aslan :

  öncelikle ibrahim bilgenin ailesine baş sağlığı diliyorum. öyle kutlu bir ölüm az insana nasip olur bilgen de onlardan bir tanesi. cenabı allah hiç kimse yoktur ki yaptığı zerre kadar kötülüğün cezasını çekmesin ama bu dünyada ama ahiret hayattında onun için hepimiz metanet sahibi olalım israilin yaptığı bu zulüm yanına kalmayacaktır. muhakkak ama muhakkak bunun cezasını çekecektir…

 39. 39
  ibrahim :

  ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNDE OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN SENIN IZINDEN YURUYECEZ INTIKAMIMIZ KOTU OLACAKTIR SEN RAHAT OL IBRAHIM ABİ…

 40. 40
  Dr.Sabahaddin KILIÇ :

  ADANMIŞLIK,MÜCADELE,HİCRET,DİRENİŞ VE SONUDA ŞEHADET.
  ŞEHADETİN KUTLU OLSUN İBRAHİM BİLGEN AĞABEYİMİZ.
  BIRAKTIĞIN YERDEN DEVAM EDECEĞİZ.

 41. 41
  mustafa 0056 :

  şehidimiz ibrahim bilgeni allahtan rahmet kederli ailesinede baş sağlığı diliyorum…

 42. 42
  M.SAİD BİLGİLİ İNŞ MÜH. İSTANBUL :

  aziz dava arkadaşım 40 yıldır yakından tanıdığım rahmetli şehidimiz ibrahim bilgeni anlatmaya kelimeler yetmez çok acılıyız ailesine baş sağlığı dilliyorum sabrı cemil niyaz ediyorum davasından milli görüşten hiç taviz vermedi canını feda edecek kadar seviyordu islama ve müslimanlara hizmet etmeyi ve bunu şehid olmakla ispatladı her hizmette vardı her zaman hazırdı 1980 rp kurucu başkanı 1984 il başkanı 2007 milletvekili adayı 2009 belediye reisi adayı 2010 il müfettişi siirt selam tv kurucusu gibi ünvanlar onu tamin etmiyordu içindeki hizmet aşkı ve iman ateşi onu uluslar arası sehitlik mertabesine yücellti mekanı cennet olsun her seçimde beni arayıp çabuk gel aday ol diye azarlardı bende 3 -4 sefer aday oldum ama aday olmadığım zamanlarda bana davadan kaçıyorsun diye tenkitler ederdi onun kadar fedakar olamadım onun gibi allah yolunda şehit olamadım ulaştığı yüce mertebe için sevinçliyiz ama aramızdan ayrıldığı için acılıyız her cemaat ve her cemiyetin ne derdi versa çözmeye çalışırdı asla ayırım gözetmiyordu insan sevgisiyle doluydu hiç darılmazdı çok mütevazi idi ama islama hizmette çok heyecanlı idi cami medrese okul yurt milli gençlik vakfı ne hizmet varsa hep bizi teşvik ederdi külfet zamanında hazır iktidar zamanında yok olurdu ünvan ve mükafat istemezdi allah onu yanına aldı ne mutlu sana aziz kardeşim şehitler asla ölmez bil akis şefaatçi olurlar hakkını helal et aziz ve ihlaslı arkadaşım meslektaşım dava kardeşim mekanın tüm şehitler gibi peygamberin yanı dır bizi unutma

 43. 43
  Yusuf YONTAŞ :

  Bakara suresinin 154. Ayetinde “Allah yolunda öldürülenlere sakın “ölüler” demeyin. Tersine onlar diridirler, ama siz farkında değilsiniz.” İbrahim Abimiz Hala içimizde Onu Asla unutmayacağız Ve onun gibi cesaretli bir ibrahim’iz artık.

 44. 44
  ÖZER FETHİ ÇELEPÇIKAY :

  ALLAH RAHMET EYLESİN. ALLAH BİZEDE BÖYLE BİR ÖLÜM NASİP ETSİN

 45. 45
  Atiye Kurban :

  İbrahım Bilgene Allahtan rahmet dılıyorum mekanı cenet olur ınsallah aılesıne sabırlar dılıyorum tum musluman alemıne bıdaha boyle bır zulumle karsılasmamalarını dılıyorum bılgınıze tesekurler ıyı calısmalar

  Atiye kurban

 46. 46
  METİN56 :

  şu imtihan dünyasında ibrahim abi imtihanını başarıyla bitirdi.biz kendi sonumuzu düşünelim.acaba ne uğurda ölecez?insan böyle bir ölümü kıskanmaz mı?ne diyelim…Rabbim bize de şehitliği nasip etsin.AMİN

 47. 47
  özlem can :

  böyle kutlu bir ölümü ancak böyle bir yazı anlatabilir.emeğine sağlık.Şehitlik onun nur yüzüne çok yakışmış…

 48. 48
  HASAN ÜCE :

  HAYBER SAVAŞINDA PEYGAMBER EFENDİMİZ SAVAŞ ALANINI GEZERKEN BOĞAZINDAN (OK YEMİŞ ) ŞEHİT OLMUŞ BİR SAHABİNİN ÖNUNDE DURUYOR EFENDİMİZ DAHA ÖNCEDEN SAVAŞTAN GANİMET AYIRMIŞTI SAHABİNİN CEVABI İSE YARESULLAH BEN GANİMET İÇİN MUSLUMAN OLMADIM BEN (BOĞAZINI GÖSTEREK) ŞURAMDAN ŞEHİT OLMAK İÇİN MUSLUMAN OLDUM ŞİMDİ İBRAHİM ABEMİZ YAKINLARINDAN VEDALAŞIRKEN ŞEHİT OLMAM İÇİN DUA EDİN DEMİŞTİ ALLAH SAHABİYİ DOĞRULADIĞI GİBİ İBRAHİM ABEYİDE DOĞRULADI(yarabbi şehitlerin şefaatinden mahrum etme)

 49. 49
  refik eroğlan :

  onun davasına sadık birini görmedim.bana sorsalarda şehitlik en çok kime yakışır ibrahim abi derdim. 20yıl önce herkes metin abiye mücahit derdi hakkiten öyleymiş.

 50. 50
  şuayıp aslan :

  arkadaşlar ben siirt ili ve ilçeleri fıstık üreticileri birliği başkanıyım bizim avrupa birliğine kabul etirdiğimiz proje için elktirik mühedisi lazımdıki öyle kabul görür ve rahmetli efdaluşuhude şehit ibrahim abiye gittik üç tane arkadaşımda şahittir pazarlık yapmak istedim bana dediği şey hhhhhiç para almadan daha ucuz olurmu diye sordu niye dedim abi memleket için bedava yaparım yeterki burdaki insanlar işsiz kalmasınlar ve beni çok duygulandırdi şehadetin kutlu olsun

 51. 51
  mustafa :

  Eline ve kalemine sağlık seyidim.duygularımıza vesile olduğun için ALLAH razı olsun.Abimize Allah tan rahmet diliyoruz.

 52. 52
  soner :

  mekanın cennet olsun sehidim.seni hic bi zman unutmucam abim.

 53. 53
  SEVİNÇ :

  ALLAHIN SANA NASİP ETTİĞİ ŞEHATETLE SİİRTİN GİRDİĞİ BU PİS BATKLIKTAN CIKARDIN

 54. 54
  Abdullah BİLGİLİ :

  ŞEHADETİNİ TEBRİK EDİYORUM

  KEŞKE BENDE YANINDA OLSAYDIM BANADA NASİP OLSAYDI HER ZAMAN BERABER İKEN FİLİSTİNE ANİDEN VE HABERSİZ GİTTİN.

  ŞEHİTLİĞİ BAŞKASINA KAPTIRMAK İSTEMEDİN.

  BUNDAN DOLAYI HERKES SANA ÇOK GIPTAYLA BAKIYOR DAVA AĞABEYİM.

  DAVANA UYGUN PARTİDE İL BAŞKANLIĞI YAPTIN REFAH PARTİSİNDE SAADET PARTİSİNDE 2007 YILINDA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDUN KAZANAMADIN.

  2009 DA SAADET PARTİSİNDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDUN KAZANAMADIN.

  EN SON ŞEHİT ADAYI OLDUN VE KAZANDIN.

  MÜBAREK OLSUN BİZLERE ŞEFFATÇİ OLMANI DİLERİM

  MEKANIN CENNET OLSUN

 55. 55
  erhan furat :

  mekanın cennet olsun

 56. 56
  muhammed sevgili :

  ben ibrahim hocamıza çooook üzüldüm allah rahmet etsin mekanı cennet olsun…

 57. 57
  m said bilgili inş mühendisi istanbul :

  aziz dava arkadaşım 40 yıldır yakından tanıdığım rahmetli şehidimiz ibrahim bilgeni anlatmaya kelimeler yetmez çok acılıyız ailesine baş sağlığı dilliyorum sabrı cemil niyaz ediyorum davasından milli görüşten hiç taviz vermedi canını feda edecek kadar seviyordu islama ve müslimanlara hizmet etmeyi ve bunu şehid olmakla ispatladı her hizmette vardı her zaman hazırdı 1980 rp kurucu başkanı 1984 il başkanı 2007 milletvekili adayı 2009 belediye reisi adayı 2010 il müfettişi siirt selam tv kurucusu gibi ünvanlar onu tamin etmiyordu içindeki hizmet aşkı ve iman ateşi onu uluslar arası sehitlik mertabesine yücellti mekanı cennet olsun her seçimde beni arayıp çabuk gel aday ol diye azarlardı bende 3 -4 sefer aday oldum ama aday olmadığım zamanlarda bana davadan kaçıyorsun diye tenkitler ederdi onun kadar fedakar olamadım onun gibi allah yolunda şehit olamadım ulaştığı yüce mertebe için sevinçliyiz ama aramızdan ayrıldığı için acılıyız her cemaat ve her cemiyetin ne derdi versa çözmeye çalışırdı asla ayırım gözetmiyordu insan sevgisiyle doluydu hiç darılmazdı çok mütevazi idi ama islama hizmette çok heyecanlı idi cami medrese okul yurt milli gençlik vakfı ne hizmet varsa hep bizi teşvik ederdi külfet zamanında hazır iktidar zamanında yok olurdu ünvan ve mükafat istemezdi allah onu yanına aldı ne mutlu sana aziz kardeşim şehitler asla ölmez bil akis şefaatçi olurlar hakkını helal et aziz ve ihlaslı arkadaşım meslektaşım dava kardeşim mekanın tüm şehitler gibi peygamberin yanı dır bizi unutma

 58. 58
  furkan :

  vahşice,acımasızca,yapılan bu saldırıyı- şiddetle kınıyorum.ama biz bir şehit verdik filistin uğruna. canımız feda gazzeye.l,israil bunu bilsin filistin yalnız değil. dünya gazzenin yanında. kahrolsun israil. ibeahim abiye allahtan rahmet diliyorum.

 59. 59
  hayat şanlı :

  sayın değerli abim ilk öncelikle cenabıhak mekanınızı cennet eylesin hepinizin cenettin kapısından hep beraber hazreti hamzayla beraber ve sahabeleriyle beraber kol kola girmeyi nasip eylesin bu çıktığınız kutsal yolculukta ümmeti muhammede bir ufuk bir ışık oldunuz Allahın huzurunda bu çıktığınız yolda sancağı bizlere teslim ettiniz bizlerde sizin bu çıktığınız yolda yürüyeceğiz inşallah cenabı hak bizlere sizin gibi şehadet şerbetini içirsin ibrahim abi ve diğerleri inanın sizleri kıskanıyorum ne mutlu sizin gibi şerefli ölümlere ailesine başsağlığı yakınlarınada sabır dilerim mekanınız cennet olsun ibrağim abi ve öteki şehitlere bizler bu yolda Allaha söz verdik ölecez diye

 60. 60
  alican kayra :

  Allahtan gani gani rahmet diliyorum

 61. 61
  Necip Melayim / İskenderun :

  Allah Rahmet Eylesin… Mekanın Cennet olsun.

 62. 62
  ali :

  ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun öyle insanlar bize lazım kolay kolay bulunmaz

 63. 63
  zuleyha :

  bunlar insan degil seytandanda beter yaratiklar ne istediler masum insanlardan bizimkiler onlarin yaralarini tedavi ederken onlar surekli bizim kardeslerimizi sehid ettiler Allahim sen buyuksun israili ve amerikayi ve bunlarin arkasinda olan isbirlikci devletleri yerle bir et onlari kahr edici edanla kahr eyle yarabbi sana yalvariyorum ve biliyorumda bunun yakin oldugunu ama daha fazla icimiz yanmasin artik Hz.MESIHIN ve Hz.Mehdinin gelmesi icin bunlar yasanmali ve siyonist israilin sonunun gelmesi boyle olmali sen muslumanlari koru ve onlarin sehidliklerini kabul buyur sehidlerimizi PEYGAMBER EFENDIMIZ’[sav]E KOMSU EYLE AMIN…

 64. 64
  Mustafa DEMİR :

  İbrahim amca Allah mekanını cennet eylesin bıraktığın bayrağı dalgalandırmak İnşallah bizlere düşer. Allah a emanet ol…

 65. 65
  eda :

  siirte şehit düşen ibrahim blgeni rahmetle anıyoruz mekanı cennet olsun inş bunları yapablarında ALLAH belasını versin onlarında canı yansın pişman olup köpek gibi olsunlar kurban olsunlar cezalarını bulacaklardır elbet ailesine baş sağlığı diliorum…kahrolsun israil

 66. 66
  M.Salih OĞUZ :

  İBRAHİM BİLGEN ABİMİZİ ALLAH RAHMET ETSİN ONUN SAHATEDİ GİBİ TÜM MÜSLÜMANLARA NASİP ETSİN. ALLAH RAHMET ETSİN AİLESİNE VE TÜM MÜSLÜMANLARIN BAŞI SAĞOLSUN.

 67. 67
  Murat DEMİR :

  Rabbim gani. gani rahmet eylesin ailesine sabırlar versin,mekanı Cennit olsun,Allah israilinde belasını ayağının altından verecektir,Ömrünün sonunu yaşayan bir devlet bile diyemeyeceğim mahlukatlardır,

 68. 68
  HAKAN EKİK :

  inşallah israil cezasız kalmayacaktır şehidimiz ibrahim bilgenin kanı yerde kalmayacaktır ibrahim bilgenin öldüğüne değil şehit düştüğüne sevindik şehitler ölmez şehit tahtında rabbe gülümser

 69. 69
  MONDİ ELİT MOBİLYA :

  RABBİM RAHMET EYLE NUR İÇİNDE YATSIN MÜBAREK OLSUN ŞAHADETİN MEVLAM YAR VE YARDIMCIN OLSUN YOLUN AÇIK OLSUN RUHUN ŞAD OLSUN

 70. 70
  büşra S. :

  RABBİM BU NE KUTLU BU NE ASİL BİR VEFAT YARRABBİ MİLYONLAR DÜNYANIN DÖRT Bİ YANDAN RAHMET YAĞDIRIYOR O DUALAR KURAN I KERİMLER SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİM BİZİM SONUMUZ NE OLACAK NASIL OLACAK RABBİM HAYR EYLE İBRAHİM AMCAMIZI NAİM CENNETİNE AL PEYGAMBER EFENDİMİZE SAV KOMŞU EYLE FİLİSTİNLİ KARDEŞLEREMİZE NİCE NİCE İBRAHİM AMCALAR BAHŞ EYLE ONLARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE BİZLERİ AF EYLE.CUMANIZ MÜBAREK OLSUN ALLAH c.c SENİNLE OLSUN MÜBAREK İNSAN RABBİM HESABINI TEZ EYLESİN SENİN YAR VE YARDIMCIN OLSUN AEO

 71. 71
  ahmet :

  Allah Ona makamların en büyüğünü nasip etmiş. gerisi boş. Allah Hepimize nasipöetsin.

 72. 72
  KENAN :

  ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN..

 73. 73
  FATİH :

  ALLAHTAN RAHMET VE AİLELERİNE SABIRLAR TEMENNİ EDERİM NURU ŞAD OLUR İNŞALLAH O BİZİM KIYMETLİ ŞEHİDİMİZ ALLAH RAHMET EYLESİN

 74. 74
  CEM KAYGUSUZ :

  RABBİM BİZLEREDE O GÜZEL ŞEHADET ŞERBETİNDEN İÇENLERDEN EYLESİN

 75. 75
  ayfer butur :

  ibrahim abimize allahtan rahmet dilerim mekanı cennet olsun allah ailesine sabır versin diyorum…dualarımız seninle seni hiç unutmiyacağız……

 76. 76
  ismail kahramanbey :

  EY ŞEHADET AŞIĞI İBRAHİM ABİMİZ YOLUMUZU AYDINLATTIN.ŞEHADETİN KUTLU VE MÜBAREK OLSUN RABBİM ŞEHADETİNİZİ KABUL BUYURSUN VE SİZLERİ BİZE ŞEFAATÇİ KILSIN İNŞALLAHU RAHMAN
  DİYARBAKIR/İSMAİL KAHRAMANBEY

 77. 77
  MEHMET BARIŞ :

  İbrahim Abiyi, Siirt’te görev yapmış olduğum yıllarda tanımıştım. İnancı, Güzel Ahlakı, adabı, edebi ile insanlara örnek olan bir kişiydi. Ben Siirt’li değilim, Fakat Siirt’te İbrahim Abi gibi nice insanları tanıdım ki, onları birçok öz akrabalarıma değişmem. SENİ ALLAH (C.C.) İÇİN SEVİYOR, ARAMIZDAN AYRILDIĞIN İÇİN ÜZÜLÜYOR, FAKAT ŞEHADET ŞERBETİ İÇTİĞİN İÇİN ÇOKTA SEVİNİYORUM. MEKANIN CENNET OLSUN İNŞAALLAH.

 78. 78
  celal .1878 :

  şehidimizi son yolculuğuna uğurlarken ailesine Allahtan sabır,tüm siirt halkına baş sağlığı diliyoruz.nur içinde yatsın.israili kınıyor ve lanetliyor

 79. 79
  yılmaz tarhan :

  haci ibrahim AllaH RAHMET EYLESİN AİLESİNE ALLAH SABIRLAR VERSİN İSRAİLİNDE ALLAHA HAVALE EDİYORUZ

 80. 80
  kurtalanlı ramo :

  siirt ibrahim bilgen şehit olduğu öğrenildik ve kahrolsun israil kafirleri lanet olsun

 81. 81
  FIRAT TAŞKIRAN-MALATYA :

  Yüce insan değerli abimiz İBRAHİM BİLGENİN şehadeti bizi derinden yaralamış olup kendisine nasip olan şehadeti hak ettiğine inanıyorum. Mekanı, cennette Hz.Muhammedin komşusu olmasını yüce Rabbimizden diliyorum.
  Ailesine sabır diliyorum. FIRAT TAŞKIRAN- MALATYA

 82. 82
  TUBA :

  1.Coca cola
  2.ariel
  3.ace
  4.Algida
  5.Alo
  6.alarko
  7. Blendax
  8.Cappy
  9.Cif
  10. Danone
  11.Dove
  12.Domestos
  13. Elidor
  14.İpana
  15.Signal
  16.Lipton
  17.MARLBORO
  18.Lux
  19.Nestle
  20.Nescafe
  21.Sana
  22.Yumoş
  23.Rinso
  24.Omo
  25.PARLIAMENT
  26.pantane
  27.Nokia
  28.Rejoıce
  29.Orkid
  30.Knor
  31.Maggi
  32.Milka
  33. Mcdonalds
  34. Schweppes
  35.Vakko

  LÜTFEN ALMAYALIM HERKESİ BU EYLEM BEKLİYORUM HERKEZ ULAŞTIRA BİLDİĞİ KADAR ULAŞTIRSIN BU ÜRÜNLERİ ALMAYALIM HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

 83. 83
  maruf :

  İbrahim BİLGEN abemızın kanı yerde kalmamalı ve kalmayacak kahrolsun İsrail ABD ve işbirlikçileri………..! şehitlerimize allahtan rahmet v eyakınlarına başsağlığı dilerim. Allaha emanet olun.

 84. 84
  TUBA :

  SENİ HİC UNUTMAYACAĞIZ İBRAHİM DEDE KABRİN NUR MEKANIN CENNET OLSUN NUR DEDE

 85. 85
  MEHMET NACİ URUN :

  BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM. YAKINLARININ BAŞI SAĞOLSUN. NEGÜZEL ŞEHİT OLMASI AMA ELİMİZDEN BİRŞEY GELMEMESİ BİZİ KAHREDİYOR.

 86. 86
  AHMET ATAKER :

  RABBİM TAKDİR ETTİ VE ABİM ŞEHADETLERİN EN GÜZELİNE LAYIK OLDU RABBİM BU DAVADA CAN VERENLERE RAHMET VE MAĞFİRET EYLESİN

 87. 87
  nezir pişkin :

  mekanı cennet olsun

 88. 88
  hakan :

  RABBİM BİZLEREDE O GÜZEL ŞEHADET ŞERBETİNDEN İÇENLERDEN EYLESİN

 89. 89
  Mahfz.GNC. :

  ALLAH GANİ,GANİ RAHMET EYLESİN.

 90. 90
  TANIL :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLUR İNŞALLAH.ALLAH BİZE DEAYNI ŞEKİLDEKİ BU ŞREFLİ ÖLÜMÜ NASİP ETSİN.

 91. 91
  m.murat alp :

  israili kınıyoruz allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ve bütün şehitlerin

 92. 92
  ömer öz :

  İbrahim BİLGEN’i Elazığ Gübreden tanırım, Adam Gibi Adam, Davasına samimiyetle inanan ve yaşayan kişiydi her zaman, savunduğu fikiri yolunda şehit oldu, Bence şehadeti düşündürücü ya özel olarak seçildi veyo o kafirlere karşı ısrarla savaşarak şehit oldu. Mekanı cennet olsun herkese örnek olsun.

 93. 93
  yılmaz murat :

  gününden beri bir değer için yaşadı ve onun uğruna şehit oldu.inandığı gibi yaşadı ve o uğurda yaşamını yitirdi mekanı cennet olsun….

 94. 94
  m.murat alp :

  inşaallah peygambermiz hz.Muhammed (s.a.v)komşusu olur

 95. 95
  ibrahim :

  ya rabbi mekanı cennet olsun

 96. 96
  vadullah eken :

  Onurlu, kutsal bir görev içinde kötülüğe ve kötülere karşı başını yerden kaldırarak insanlığın ne büyük bir değer olduğunu bize öğrettin. Ölümün bize hep onuru, haksızlığa ve haksızlara insani bir duruşu ve yürekten bir çığlığı hatırlatacaktır.Ülkemizde ve dünyada insan olanlarca anıların ve özlemlerin mutlaka yaşatılacaktır. RUHUN ŞAD OLSUN. saygılarımla.

 97. 97
  mahfuz KEBAPÇI :

  ŞEHİDİMİZE RAHMET AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

 98. 98
  bekir :

  uzaktanda olsa çok sevdidiğimiz bir abimizdi allah rahmet eylesin yakınlarına başsağlığı diliyorum

 99. 99
  feyzi :

  ALLAH RAHMET EYLESİN KATİLLERİN BELASINI VERSİN AMİN AMİN!

 100. 100
  CENGİZHAN BAŞARAN :

  ÇOK SEVDİĞİM,SAYGI DUYDUĞUM,İNANDIĞI DOĞRULAR ADINA SÜREKLİ MÜCADELELER VEREN.YAŞAM ÇİZGİSİNDE ZİKZAKLARI OLMAYAN.HAYAT DOLU,SEVGİ DOLU,ŞEFKAT DOLU OLAN İBRAHİM BİLGEN AĞABEYİME CENAB-I HAKTAN RAHMET, KEDRLİ AİLESİ VE TÜM İSLAM ALEMİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM.
  MEKANIN CENNET OLSUN.

  CENAB-I ALLAH BİZLEREDE ÖYLE BİR ÖLÜM NASİP ETSİN.

  CENGİZHAN BAŞARAN
  MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ

 101. 101
  ismail AYYILDIZ :

  Şehitlik mertebesine ulaşıp bizlere üzüntü ve mutluluk duygularını yaşatan İbrahim abime Allahtan rahmet ailesi ve biz sevenlerine sabır-başsağlıgı diliyorum. Mekanın cennet olsun..

 102. 102
  SERDAL MERİÇ KAYRA :

  Bir faninin ulaşabileceği en yükesek dereceye ulaşan, tüm islam aleminin şehidi değerili insan İbrahim Bilgen her görüşten tüm insanların kalbinde yaşayacaktır.

 103. 103
  mahmut özer :

  değerli ailesine en içten dileklerimle baş sağlıgı dilerim mekanı cennet olsun o bizim her zaman kalbimizde yaşayacak şehitler asla ölmez

 104. 104
  sait sancar :

  tertemiz dünyaya geldin temiz ve sade yaşadın tertemiz rabbine kavuştun mekanın cennet arkadaşların şehitler olsun kutlu insan el fatiha

 105. 105
  Mehmet aksu :

  Allahım rızan için ölenlere mükafatın ne büyüktür.Ailesine sabır ver ya Rabbim…

 106. 106
  RECEP :

  Allahın rahmeti şehidimizin üzerine ve bütün müslümanların üzerinolsun. kahrolsun israil

 107. 107
  seyfettin TEPE :

  şehitilik mertepesine herkes ulaşmak ister değerli abemiz ibrahim BİLGEN bu makama nail oldu mekanı cennet olsun

 108. 108
  www.batmansesi.com :

  Allah rahmet etsin.

  İSRA SÜRESİ :
  4- Ve İsrailoğullarına kitapta şu haberi vermiştik: Yurtta mutlaka iki kere bozgunculuk edeceksiniz ve iki kere baş kaldıracak, büyük bir taşkınlıkta bulunacaksınız.
  5- O iki taşkınlıktan birincisinin mukadder zamânı gelince size, azâp etmede çetin, kuvvetli kullarımızı gönderdik de yurdunuzun tâ içine girip sizi araştırdılar ve bu, yerine getirilen bir vaatti.
  6- Sonra onlara karşı size gene devlet ve kudret verdik, mallar, oğullar ihsân ederek yardım ettik size ve sizi, topluluk bakımından da pek çoğalttık.
  7- İyilik ederseniz faydası kendinize kötülükte bulunursanız zararı gene size. İkinci vaadimizin mukadder zamânı gelince gene yüzünüzü karartacaklar, ilk defa girdikleri gibi gene mescide girecekler, üst geldiklerini büsbütün mahiv ve helâk edeceklerdir.
  8- Rabbinizin size acıyacağı umulur, fakat tekrar kötülüğe dönerseniz biz de döner, cezânızı veririz ve biz, cehennemi kâfirlere bir zindan olarak halkettik.

 109. 109
  Hamdullah IŞIK :

  Çok büyük bir üzüntü ile olayı duydum,Cenab-ı Hak rahmet eylesin,mekanı cennet,makamı,çok,ama çok çok sevdiği Peygamber Efendimizin(SAV)komşuluğu olsun…

 110. 110
  duyap yapı zemin :

  öyle bir yere yolcusun ki
  herkes senin yerinde olmak için
  nelere razı olmazdıki
  sen şehitsin sen allah yolunda kafirlere karşı savaşarak şehit düştün
  sen allahın emri doğrultusuda zalimlere karşı mazlumların yanında yer almak için
  yola çıktın fakat katil israil vatansız bayraksız israil askerlerinin kurşunlarına hedef oldun
  sen şehitsin sen gazzenin gazzelilerin
  kalbindesin sen bizim kalbimizdesin
  sen ölmedin çünkü şehitler ölmez
  tüm kalbimizle seni rahmetle ve minnetle anacağız

 111. 111
  m.zahit sevgili :

  Ne güzel Bir Nimettir Şehadet…Herkesin Öülümü Tadacağı Malumdur,Hele Hele Bu Zalim Dünyanın Zalim İnsanları Arasında Şehid Olmak Ne Güzel Bir Kurtuluştur..Yüce Allah Herkese Bu Yolda Şehid Olmayı Nasip Eylesin..Allah Rahmet Etsin Cennetinde Bizi Şehitlerimize ve Sevdiklerimize Kavuşturmayı Nail Eylesin(Amin)

 112. 112
  İdris AKDEMİR :

  Herkese nasip olmaz şahadet şerbetini bu kadar tatlı şekilme içmek, eminim şimdi ruhu en yüksek cennet derecelerinde gezmektetir, Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun…

 113. 113
  ressam halis güngör :

  seni çok özleyeceğiz…..
  seni katleden vanpirleri cellatları naletliyor ve şittetle kınıyorum….
  gittiğin çennete huzur içinde yat..
  SENİ ALLAH RAHMET ETSİN ELFATİHA…..

  ŞEHİTLER ÖLMEZ BAYRAK İNMEZ….

 114. 114
  ibrahim t. :

  Allah ım şahittirki kıskandım snei senin gbii yaşayıp senin gibi ölmek vardı…allah samimi olan herkese snein gibi bir ölüm nasip etsin.Allah rahmet eylesin ailesininde başı sağolsun.

 115. 115
  mesut erez :

  tüm ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum

 116. 116
  nevzat :

  şehidimize Allahtan rahmet gururlu,ve acılı ailesine sabır tüm hemşerilerimizin başı sağ olsun,mekanı cennet peygamberimizin komşusu olsun

 117. 117
  vadullah :

  Allah hepimize böyle kutlu bir ölüm nasşp etsin tüm siirtin başı sağolsun mekanı cennet olsun

 118. 118
  tekcaninssat :

  büyük kaybımızdan dolayıi tüm islam aleminin bası sagolsun mekanı cennet olsun siiirt halkı şehidimizle gurur duyor …….

 119. 119
  muharrem :

  öncelikle şehidimize yaradandan rahmet ve kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Ewt şehitler cesetleri yıllar sonraki ilk hali gibidir bunun en güzel örnegi uhud şehidleridir ALLAH(C.C) katında en yüksek mertebe şehitliktir.hele bu zor zamanlardaki emperyalistlere karşı sinyonistlere karşı yahudileree karşı sırf ALLAH(C.C)rızasını kazanmak için arkasına bakmadan filistindeki çocuklara hastalara yaşlılara yardım etmek ve bu ugurda yahudiler tarafından şehid edilmek rabbim ne büyük bi mucizedir ve bu nadir şehadetlerden birini tadıyorsun ibrahim abi ne mutlu sana resulullahın komşusu olacaksın. allah geride kalan tüm müslümanların yar vede yardımcısı olsun (amin)şehitlik o kadar büyük bir mertebedirki resulullah zamanında ve sonrasında her savaşa giden sahabi şehit olmak için savaşa gderlerdi rabbim bazılarına şehadeti tattırırdı bazılarıda gazi olarak gelirlerdi ibrahim abi rabbim sana içinde hiç şüphe olmayan sırf allah rızası için bu yola düştügün için şehadet mertebesine erdirdi seni ALLAH (C.C)bizede ve tüm islam alemindeki müslümanlarada böyle bir şehadete nail eylesin (amin)şehidimize tekrardan Allah’tan rahmet ve kederli ailesine sabırlar dilerim.

 120. 120
  CENGİZ HARMAN :

  GÜN GELECEK SİYONİST YAHUDİLERİN TAŞIN ARKASINA SAKLANDIKLARI ZAMAN BİLE TAŞIN DİLE GELECEĞİ VE SİYONİST YAHUDİLERİN KAÇACAK DELİK BİLE BULAMAYACAKLARI GÜNLER YAKINDIR

 121. 121
  Ömer Faruk Gülyeşil :

  Yüce Rabbim rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyorum.

 122. 122
  ABDULLAH DAL :

  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

  EY GÜZEL İNSAN NE MUTLU SANA… RABBİM MAKAMINI CENNET EYLESİN SENİ PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN.
  KAHROLSUN İSRAİL…

 123. 123
  Mutih Hazinoğlu :

  Allahtan Rahmet Mekanı Cennet olsun Ailesine ve Tüm Müslümanlara baş sğlığı dilerim

 124. 124
  fahri EVIN :

  ibrahım bılgen arkadaşımızı kaybettık ailesıne ve tum akrabalarına baş sağlığı dılerız makamı cennet nur yerınde yatsın…….

 125. 125
  Hüseyin SEMİS :

  Şehitlik Mertebesine ulaşip bizlere üzüntü ve mutluluk duygularinı yaşatan İbrahim abeme Allahtan Rahmet ailesi ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum Makanın cennet olsun

 126. 126
  kazım güneş körfez :

  siirt devlet hastanesinde beraber çalıştığım abime ALLAH tan rahmet acılı ailesine sabırlar dilerim.

 127. 127
  vadullah taş :

  SEVGİLİ ABİMİZ BÜYÜĞÜMÜZ SENİN MEKANIN CENNETTİR.YA BİZ NE OLACAZ BİZLERE BÖYLESİ BİR KUTLULUK NASİP OLACAKMI,SENİN ÖLMEDİĞİNE İNANANLAR DAHA FAZLADIR MERAK EDİLMESİN.ÇÜNKÜ ÖLMEYEN İKİ İNSAN VAR.HAKKA AŞIKLAR VE ŞEHİTLERDİR VE SEN GÜZEL İNSAN HEM HAKKA AŞIK HEMDE ŞEHİT OLDUN. NE MUTLU SANA NUR İÇİNDE YAT….

 128. 128
  HASİP ÇİÇEK :

  şahadetini istanbuldan öğrendik bir yan dan çok üzüldük.diger taraftan şahadet mertebesi olduğunda insan bir nebze olsun bu üzüntüsü hafifliyor.ALLAH CC bu şahadetini mubarek kılsın ruhun şad olsun

 129. 129
  mete :

  HEMŞERİMİZİN AİLESİNE BAŞSAGLIGI DİLERİM. MEKANI CENNET OLSUN

 130. 130
  idris koyuncu antalya :

  çok değerli mütevazi bir insan tüm siirtli hemşerilerimin başı sağolsun

 131. 131
  Ziya YARAYAN :

  Benim yakınen tanıdığım,Memleketimizin yetiştirdiği ender insanlarımızdan birisi olan kıymetli büyüğüm İBRAHİM abimin ŞEHİT haberini öğrendim,önçelikle SİİRTİMİZİN ŞEHİDİNİ ALLAH RAHMET ETSİN,kederli ailesi’ne baş sağlığı diliyorum,Amacı sadece İnsanlara yardım götermek olan bu VATAN evlatlerına yapılan saldırıyı LANETLİYORUM,bu saldırının karşılıksız kalmaması gerekiyor,bu mücadele için inançlı olan herkez canını vermeye hazırdır,Mekanın CENNET OLSUN İBRAHİM ABİ.memleketimiz seninle gurur duyuyor değerli büyüğüm.

 132. 132
  TARKAN GÖNCÜ :

  HEMŞERİMİZİN AİLESİNE BAŞSAGLIGI DİLERİM. MEKANI CENNET OLSUN

 133. 133
  Hasan ÇOBAN :

  Şehitlik mertebesine ulaşıp bizlere üzüntü ve mutluluk duygularını yaşatan İbrahim abime Allahtan rahmet ailesi ve biz sevenlerine sabır-başsağlıgı diliyorum. Mekanın cennet olsun..

 134. 134
  SAİT :

  Evet çok ama çok kıskanıyorum, bu ölümü kim kıskanmaz herkes birgün ölümü tadacakken!!
  Allah gani gani rahmet etsin. Şehidim seni hiç tanıma fırsatım olmadı, ama doğduğum günden beri tanıdığım ve çok sevdiğim yakınlarımdan ve dostlarımdan bile çok sevdim seni…

 135. 135
  TAHİR ALTUNC :

  SEN NE MÜBAREK ADAMMIŞSIN Kİ BÖYLE BÜYÜK MERTEBEYE HEM DE GERCEK ŞEHİTLİĞE ERİŞTİN ALLAH YAKINLARINA SABIR İHSAN EYLESİN ALLAH HER MÜSLÜMANA BÖYLE ÖLÜM NASİP ETSİN

 136. 136
  Ebulyasir :

  Rabbim nasıl duygulandık, gururlandık, onurlandık. Şehidimize şehadeti için sevinç gözyaşları döktük.
  Ey Siirt tüm bunları yaparken sakın gaflete dalıp İbrahim abiye sıkılan kurşunların kaynağı Marlboro, Parlament içip, Cocacola, Pepsi yudumluyor olmayalım sakın!
  Bu duygu selini 1 hafta yaşayıp sonra dünyaya dalıp Boykotu unutmayalım.
  Şehidiimize ve Davasına sahip çıkalım. Şereflenelim!

 137. 137
  remzi akkoyun bbp ist il 2 bşk :

  doğru bildiği yolda kendiniüç kuruşluk makamlara satmadan onun mert,dürüst,açık yürekli fedakar ve samimi ibrahim abimi kaybetmenin üzüntüsü
  içindeyim.Allah rahmet etsin nur içinde yat.şehidim.muhsin yazıcıoğlunna selam söyle

 138. 138
  ÖMER :

  DEĞERLİ ŞEHİDİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLER
  KEDERLİ AİLESİNE SABIRLAR DİLERİM.
  ALLAHUTEALE İSRAİLİ KAHRU PERİŞAN ETSİN İNŞAALLAH.

 139. 139
  ALİ DUTAR :

  YAKINEN TANIDIĞIM İBRAHİM BİLGEN ABİYE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.ÖLÜMLERİN EN GÜZELİ OLAN ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMİŞ. RABBİM GANİ GANİ RAHMET EYLESİN.OĞLU İSMAİLE VE AİLESİNE SABIRLAR NİYAZ EDİYORUM.BİZLERE ŞEFAATÇİ OLUR İNŞ.

 140. 140
  SEYYİD K. :

  İBRAHİM ABİ…BUNDAN 6-7 YIL ONCE SENİNLE İLGİLİ BİR RÜYA GÖRMÜŞTÜM.CEHENNEM KAPISININ ÖNÜNDE DURMUŞTUN. ZEBANİLERDEN BİRİ SENİN ARKADAŞLARINDAN BİRİNİ CEHENNEME ATMAK İÇİN ALMAYA UĞRAŞIYORLARDI VE SEN O ZEBANİYE İZİN VERMEDİN.UYANDIM. DAHA SONRA SENİ DÜŞÜNDÜM.İBRAHİM ABİ NE GİBİ BİR AMELLE BU MAKAMA ERMİŞTİ.BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEMİŞTİM.O RÜYANIN TECELLİSİ BUGÜN GEÇEKLEŞTİ ELHAMDÜLİLLAH.ŞİMDİ GIYABINDA BÜTÜN İSLAM ALEMİ SENİN CENAZE NAMAZINI KILIYOR. MİLYONLARCA FATİHA İHLAS,YASİN TEBAREKE VE DİĞER KURAN SURELERİNİ HENÜZ DAHA KABRİNE KONMADAN AMEL DEFTERİNE KOYDUN.KUTLU OLSUN ŞEHADETİN EY GÜZEL KARDEŞ.RUHUN ŞAD OLSUN.TARİHİN KIRILMA NOKTALARINDAN BİRİNE VESİLE OLDUN.BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.

 141. 141
  yusuf :

  senin gibi şehit olmayı kim istemezki Allah rahmet eylesin ve seni diğer islam şehitleriyle haşreylesin

 142. 142
  serkan dirikolu :

  DEĞERLİ ŞEREFLİ ABİMİZ İBRAHİM BİLGEN’E ALLAHTAN RAHMET AİLESİNE SABIR DİLERİM.

 143. 143
  MEHMET KURT :

  Yıldızını parlat, güneşini yak
  Açıl ey gökyüzü, şehit geliyor
  Cenneti Âlâ’yı lûtfeyledi Hak
  Kat kat yarıl, yol ver, şehit geliyor

  Bulutuna söyle yas bağlamasın
  Islanmasın koçum, gök ağlamasın
  Kuşların ötüşüp can dağlamasın
  Goncamı aşkla der, şehit geliyor

  Alnına şehadet damgası basmış
  Boynuna şefaat mühürü asmış
  Böyle gelen yiğit has oğlu hasmış
  Yollarına gül ser, şehit geliyor

  Nur inmiş yüzüne, seyre doyulmaz
  Gören hangi yürek o an bayılmaz
  Birbiri ardınca ikram, sayılmaz
  Lebinde şerbet var, şehit geliyor

  Süreyya selamın versin şahana
  Firdevs kapıların açsın ol hana
  Sığamaz arslanım yedi cihana
  Yeryüzü ona dar, şehit geliyor

  Sırtında delinmiş kanlı parkası
  Çıkarıp giyecek atlas hırkası
  Melekler kolunda teşrif fırkası
  Huzura bekler Berr, şehit geliyor

 144. 144
  fikret özalp :

  sehıtımıze Allahtan rahmet ailesınede bassaglıgı dılıyorum mekanı cenet olsun seni unutmuyacaz

 145. 145
  Ömer Faruk YUMUK :

  İbrahim Bilgen abemiz her zaman bu dava için kendini siper etmiş ve bu davasından hiçbir zaman şaşmamış bu doğru bildiği yolda kararlılıkla devam etmiştir ve her hizmet ehli olan İbrahim abimiz her müslümanın isteyeceği mertebe olan, şehitlik mertebesine ulaşmıştır. İbrahim abimiz her zaman gönlümüzdesin
  ŞEHTİLER ÖLMEZ……

 146. 146
  sakin :

  şehitlık mertebesıne ulaşan ibrahim bılgene Allahtan rahmet ailesıne Allahtan sabır dilerım

 147. 147
  İSMET :

  Ömrünü bu yolda harcayan birisi için şehit olmak en güzel son demaktir. tanıdığım günden beri o nu hep Allah yolunda bişeylerle uğraşırken gördüm bu yoldra şehit oldu ne mutlu ona

 148. 148
  Halil SEYİDOĞLU :

  Hiç bir şey söylemeye gerek yok, sen zaten hayatını bu davaya adamıştın.. Seni muradına erdiren Allah-ı Zül Celal yolunda olduğun davaya güç versin, muzafferiyetler nasip etsin ve bizleri de o şerbeti içmeye layık etsin.

 149. 149
  N.YILDIRIM :

  Şehitlerin en büyük mertebesine ulaşan saygıdeğer İbrahim ağabey mekanın cennet olsun nur içinde yat ne mutlu sana inşaallah bizlerede nasip olur.Hem üzüldük hem sevindik senin adına.inalilah ve innalilahi raciun.

 150. 150
  serkan.. :

  Allah Rahmet Eylesin… Mekanı Cennet Olsun ailesinede sabırlar diliyorum…

 151. 151
  afif sevgi :

  İBRAHİM abi. en güzel ve şerefli mertebeye ulaştın . ALLAH şehadetini kabul etsin. Bundan daha büyük bir merteebe yok. Allah bizlerede nasıp etsin

 152. 152
  Çetin ÇAKMAK :

  kendisiyle siirt devlet hastanesinde beraber çalıştığım ve insancıl yönününden çok faydalandığım rahmetli abime ALLAH tan rahmet acılı ailesine sabırlar dilerim.İbrahim abiyi burda birkaç satırla anlatmak mümkün değil
  nur içinde yat davana inş. bıraktığın yerden bizler devam ederiz

 153. 153
  GARİP TATLI :

  ALLAH RAHMET EYLESİN NUR İÇİNDE YAT HEPİMİZ SENİNLE GURUR DUYUYORUZ.ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞTIN ALLAH HEPİMİZİ SENİN YOLUNDA YÜRÜMEYİ NASİP ETSİN.SENİ ÇOK SEVİYORUZ SENİ UNUTMAYACAZ.

 154. 154
  ilhan AKYÜREK :

  İsraili Bu şiddet olayından dolayı kınıyorum, Şehit haberini aldığımız Rahmetli İbrahim Abime ALLAH tan rahmet ailesine başsağlığı dilerim. Rabbim İsraili perişan eylesin,

 155. 155
  İSA SÜRÜMLÜ :

  SEVGİLİ BUYUGUMUZ İBRAHİM BİLGEN ABİMİZE ALLAHcc rahmet eylesim sevgili ailesine sabırlar ihsan eylesin tum islam alemine birlik ve beraberlik versin tum siirt li hemserilerimin başı sag olsun. diger yaralı kardeslerimize RABBİM acil sifalar versin inşallah .tutuklu bulunanlarıda tez zamanda ailelerine kavuşmasını cenabı ALLAHcc tan niyaz edıyorum

 156. 156
  aydın yanar :

  ey ibrahim ruhun şad olsun emin ol biz sana gıpta ile bakıyoruz şahabet şerbetini içtiğinden RABBİM EN BÜYÜK ŞAHADET MERTEBESİNİ VERİR İNŞAALLAH TAMAMEN ALLAH İÇİN OLAN BU DAVANDA başta ailen olmak üzere tüm siirt’in başı sağolsun.SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

 157. 157
  Aydın TOPÇU :

  Evet Abicim. hak ve Batıl Savaşında saf’ını açık ve net belli ettin. Şehadet sana yakıştı. Herkesin ortak düşüncesi bu.Çevremizde ki tüm hemşeriler bunu söylüyor.Bunları senin adına duymak biz kardeşlerini çok sevindiriyor ve mutlu ediyor.Böylece aramızdan ayrılışının derin üzüntüsü buruk bir sevince dönüşüyor. Allah ve resulu yolundaki samimiyetin hepimiz tarafından biliniyordu. İnan Şehadedine hiç şaşırmadık. Bu güzel makamı hak ettinki Yüce Allah sana nasip etti. Allah cc bizlerede böyle güzel ölüm nasip etsin. Allah cc, Habibinin,dostlarının ve senin şefaatinden mahrum etmesin.
  Seni unutmayacağız…

 158. 158
  A.GAFFAR ESEN :

  ne mutlu sana İBRAHİM abi. en güzel mertebeye ulaşt.şuan ALLAHIN RESÜLÜNÜN
  yanındasın. bundan daha güzel hoş bir şey var mıdır…
  ALLAH israili ve yandaşlarını kahretsin.

 159. 159
  Alaaddin Tez :

  Sözlerin en güzellerini söz sultanları söylemiş zaten, ekleyecek bişey bulamıyorum. Mehmet Akif’ten bir dize ile cennet mekan’a Allahtan rahmet diliyorum.

  Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
  Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

  Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
  Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

  Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid”i…
  Bedr”in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

  Sana dar gelmeyecek makber”i kimler kazsın?
  “Gömelim gel seni tarihe” desem, sığmazsın.

  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

  Mehmet Akif Ersoy

 160. 160
  fatih evin :

  siirt değerli bi varlığını kaybetti ibrahim abimiz gerçekten bu siirtin olmazsa olmazlarından dı onun gibi bi insan daha kolay kolay gelmez çok üzüldük allah ailesine sabır versin mekanı cennet olsun her zaman kalbimizde yaşayacaksın……

 161. 161
  B.ZEYBEKOĞLU :

  ŞEHİDİMİZE ALLAH TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN.SİİRT VE TÜM TÜRKİYE HALKINA ALLAH SABIRLAR VERSİN. KAHROLSUN FAŞİZM, KAHROLSUN İSRAİL.

 162. 162
  Eyüp dayan :

  Cok kaliteli bir sahsiyetti
  samimi yaşadığı samimi ayrıldı
  Allah rahmet eylesin

 163. 163
  Cemal KAZANCI :

  1999-2000 yıllarında memuriyet sürgününde yozgatta 1 yıl aynı evde kaldık mükemmel bir şahsiyetti.’Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz’ hadisi şerifine layik olarak şahadet şerbetini içti.Ne mutlu sana Allahım bizlere de şahadet şerbetini içmeyi nasip etsin. Amin…

 164. 164
  Adnan Aytar/YALOVA :

  Ey Allahın askeri davanda sadık oldun yuce mevlaya şereflice ulaştın sana gıpta ile bakıyoruz.ruhun şad olsun..siirtin şereflisi…

 165. 165
  Ferhat KAPLAN :

  Siirtin başı sağolsun..Allah yolunda şehit olmak bizede nasip olur inş..

 166. 166
  ercan :

  Allah mekanını cennet etsin.

 167. 167
  sırrı ulu :

  mekanın cent olsun

 168. 168
  İhsan KILIÇ :

  Rahmetli İbrahim Beyin ölümü bütün müslümanların keşke bende ölseydim diyeceği cinsten. O yüzden Siirt’en bu yolda gelen ölüm haberine gerçekten üzülmedim .Allah bizleride böyle şerefli bir yolda ölümle nasip etsin.Amin.

 169. 169
  MaCiT SeVGiLi :

  Şehit olan Hacı İbrahim abiyle iki ay içerisinde bürosunda iki kez görüştüm. Her defasında bana samimiyetten ve tevazüden bahsetti. Biz demeyi nefis ve kibir addederdi. Bana bir kaç konu hakkında da yerinde ve isabetli yol gösterdi. Bürosunda bulunan çeşit çeşit ve önemli dini ve ilmi kitapları da halk daha çok faydalansın diye bize teslim etti. dört çuval dolusu.Aynı şekilde yapmış olduğu ama daha tamamlanmayan ve önemli bir kanaat merkezi olacak olan inşaatten bahsetti. Biz nasıl başlayacaz derken Allahın muvaffakiyeti ve emeği geçenlerin samimyetiyle binanın hemen yükseltildiginden ve bittiginden bahsetti. Bunu da samimyet ve ihlas varsa, olmayacak neticelenmeyecek işin olmayacagı için zikretmişti.
  Şimdi tartışmasız şehit olabilmenin yolu nedir diye sorarlarsa tereddütsüz İsrail gibi Allah düşmanı bir ülke tarafından şehit edilmek olduğu söylenmeyecek mi?? Hem de bu zalim devletin gaddar askerleri tarafından?? İşte gerçek şehadet budur. Ne mutlu sana İbrahim abi! Artık CEnnetin en güzel nimetleri ve mekanları size amade…Hem de uçarak..

 170. 170
  kadir eker :

  Allah rahmet eylesin vefatı bizi çok üzdü dualarımız seninle

 171. 171
  İBRAHİM HALİL SEVİM :

  Evet güzel abim sen davasına inanmış ender insanlardan biriydin.seni ilk suat kayhan un fabrikasında tanıdım.o helozonların altında bugday yıgınlarının üstünde az bugday yedirmedin bana.tabi bende sana.))demek gidiyorsun ve o nur yüzlü abimi yolda çarşıda pazarda yada dedaşın merdivenlerinde görüpte kızdıramıyacam..tüm savaş cığırtkanlıgını yapan cogunluklara abd emperyalizmine israil siyonizmine karşı barışı savunan bi güvercindin sen ve nur yüzünle kalbimizde öylece kalacaksın..kahrolsun abd emperyalizmi..kahrolsun israil siyonizmi…kahrolsun faşizim…yaşasın halkların kardeşligi..nur yüzlü dostum ..NUR İÇİNDE YAT…

 172. 172
  mehmet akif sevgili :

  Allah yolunda öldürülenleri sakın ‘ölüler’ saymayın Hayır onlar Rableri katında diridirler rızıklanmaktadırlar Allah’ın kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki onlara hiçbir korku yoktur mahzun da olacak değillerdir Onlar Allah’tan bir nimeti bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah’ın mü’minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler (3/169-171.ALLAH herkese boyle bir ölüm nasip etsin ne mutlu ALLAH yolunda canını feda edenlere… zülüm payidar olmaz

 173. 173
  vehbiye kuyumcu :

  önce şahit sonra şehit oldular ne güzel bir yol rabbim şehadetlerini kabul etsin onlara rahmetiyle muamele etsin inşallah

 174. 174
  samet yorgancı :

  çook kaliteli bir şahsiyetti… Samimi yaşadı samimi ayrıldı.
  Allah rahmet eylesin

 175. 175
  Abdullah hoca :

  Ey İbrahim kardeşim
  Hazreti Peygamber kucağını sana açmış sen kolarındasın
  Hazreti Sad bin Rabi gibi cennetin kokosuyla
  ruhunu teslim edensin
  Sen hazreti hanzale gibi meleklerin cenetin suyuyla yıkadıkları aiiz şehitsin
  Sen Hazreti musab gibi meleklerin senin suretinle yrataılacağı Allahın sevdiği Hazreti Peygamberin seninle iftihar edeceği şeerfli Ümmeti Muahmmedin ferdisin
  sen Hazreti peygamberin bie arzuşadığı şerefe nail olan Alahın lutfuma mazhar olarak cennette rızıklandırılan Allahın sevdiği en mübarek kulsun
  Sen ümitsizlere ümit,karanlıktakilere ışık, zalımlere karşı hakkı haykıran adil sesi olmuş şerefli bir müslüman ve müminsin
  Sen yaşadığınız gibi ölürsünüz hadisi şerifinin müjdesine göre hayat yaşaayn ve cenneti hakkeden Allahın ve Alllah dostlarının sevdıği bir müminsin
  Cenabı alllah bizleri şehidlerın şefaatına nail eyleisn

 176. 176
  memduh aydın/tillo :

  ALLAH davasının mübarek yolcuları,şahadet şerbetini kana kana içtiniz
  gaziliğiniz mübarek olsun dünyaya verilen bu kutlu mesaj dilerim şahlanışa vesile olur

 177. 177
  zekeriya MENAK :

  DUYDUM Ki yine yollardasın,
  her zamanki gibi.
  Yüreğin kuş kadar hafif imanın Ağrı dağından daha yüksek ve ağır.
  Fedakarlığın bitip tükenmek bilmeyen bir hazine.
  Yüzünü ve simasını her gördüğümde kendimi cennet bahçesinde hissettiğim müstesna insan!
  Her hayırlı işin altında ismi, cismi ve etkisi olan gönül insanı.
  Gönül insanı kaç insan kaldı ki bu dünyada.
  Dünya kadar geniş gönlün şimdi küçücük zalimlerin zindanlarında nasıl da Rabbine tebessüm ediyor, kimbilir; Allahım bu zalimleri de ıslah et diyecek kadar narin ve Rahmanın arşında herkese pay dileyecek kadar rahmani düşünen değerli aziz abim. Senin gülen yüzünü Rabbim daima güldürecek ve seni ve seninle birlikte olanı asla mahzun etmeyecektir.
  Biliyorum, buralara geri geldiğinde bize anlatacağın şeyler; yok ya bir şey olmadı, hele bakalım yine ne yapabiliriz söylemi olacak.
  Metin abi ben seni çok özledim.
  Özlemimi Rabbul alemin sana iletir inşaallah.
  Seni Allah için seviyoruz.
  bu şanlı destan dünyanın kaderinde yeni bir sayfa açacak.
  Abi görüşmek üzere.
  Bekliyoruz abicim. Bekliyoruz.
  Allahın yardımı ve bereketi seninle olacak.

 178. 178
  ÖZGÜR ÖZEVİN :

  Ne Mutlu İnandığı Dava Uğruna CAN verenlere. Ne Mutlu Hakka Yürüyen Yiğitlere. Hayatı boyunca İnandığı gibi yaşayıp, inandığı dava uğruna ŞEHİT düşen değerli abime ALLAH’tan rahmet, değerli ailesine sabırlar dilerim. RUHUN ŞAD, MEKANIN CENNET OLSUN…..

 179. 179
  EMRULLAH UYANIK :

  İNNE LİLLEH VE İNNE İLEYHİRRACİUN(HER NEFİS ÖİÜMÜ TADACAKTIR) DEĞERLİ AĞABEYİMİZE ALLAHTAN RAHMET AİLESİNE SABIR DİLİYORUM HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN .ALLAH HEPİMİZE ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇMEYİ NASİB ETSİN MERHUMUN RUHUNA ( EL FATİHA )

 180. 180
  Sami Amcaoğlu :

  ALLAH YOLUNDA BÖYLE BİR ŞEHADET HERKESE NASİP OLMAZ.MEKANIN CENNETTİR İNŞALLAH İBRAHİM ABE.RABBİM SANA VE ŞEHİT OLMUŞ DİĞER VATANDAŞLARIMIZA CENNET BAHÇESİNDE KÖŞKLER NASİP ETSİN.YOLUN AÇIK OLSUN.HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

 181. 181
  zekeriya menak :

  Değerleri Ağabey,

  Rahmanın arşında yaşadığın mümtaz/mütevazı ve tertemiz hayatını Rabbinin sana layık görebileceği en yüksek makam olan şehitlikle taçlandırmıştır.
  Bu toprağın bereketisin!,
  Gönlümüzün sultanlarındansın.
  Mütevazı yaşamın ama hiç bitmeyen iman ve islam sevdan Rabbül aleminin malumudur ki yeryüzünde çok az kişiye nasip olabilir.
  Rabiminin nimet verdiklerinin yolundan gittin.
  Sen bilmeyene seni anlatamam, kelimer kifayet etmez.
  Ruhun mekanın ve makamın cennettir.

 182. 182
  mehmet bilim :

  rabbimin kahhar olan adı ile
  israil çete devletini kahr eder yok eder
  inşallah
  sen çok güçlüsün sen çok dirayetlisin sendeki o müthiş islami ahlak seni en büyük mertebeyle rabbim seni mükafatlandırdı
  merteben islama mübarrek olsun
  sen ölmedin şehitler ölmez sen her zaman kalbimizdesin sen siirttin gurur abidesisin
  sen şehitsin sen ilelebet yaşayacaksın
  sen ilelebet o cani o şerefsiz yahudilerin korkulu rüyası olacaksın
  sen gazeye ilelebet bekçi olacaksın sen gazzyi o alçak o cani yahudilerden koruyacak
  ve gazzeliler seni hep hayranlıkla anacak
  sen onlara ilham olacaksın
  sen ezilelerin sesi olacaksın
  sen zalimlerin korkusu olacaksın sen cesur ve yürekli bir insan olduğunu tüm dünyaya gösterdin
  sen örnek bir kahramansın sen şehitsin
  allahım sen şehitlerin yanındasın sen onları koruyansın sen onları cemalinle
  nurlandır ya rabbim sen herşeye kadirsin muktedirsin sen istedin onlar senin yolunda şehit oldular gazaları mübarek olsun aminnnnnnn

 183. 183
  Ebubekir ASUT :

  Şerefimiz ayaklar altındayken kendi şerefini yerden alıp baş tacı etmek suretiyle şerefli şehadete nail olan değerli büyüğümüz,ağabeyimiz Sn.İbrahim BİLGEN’e Allah’tan rahmet dilerim.

 184. 184
  abbas alış :

  büyük dava adamı Allah herkese bu mertebeyi nasip etsin Allah rahmet eylesin

 185. 185
  A.LATİF Evin :

  Allah herkese böle bir mertebe nasip etsin… Allah rahmet eylesin çok büyük bir dava adamıydı ailesinin ve tüm siirtlilerin başı sağolsun…
  sp ilbaşkanı:ALATİF EVİN

 186. 186
  N.YETKİN İLHAN :

  RUHUN ŞAD OLSUN ALLAH RAHMET EYLESİN İBRAHİM ABİ MEKANIN CENNET OLSUN !!!!

 187. 187
  ömer faruk helvacıoğlu :

  İNNALİLLEH VE İNNE İLEYHİ RACİUUN.
  BİZ ALLAH’A AİDİZ,VE YİNE O’NA DÖNECEĞİZ.
  M.
  HASBİNALLAH VE Nİ’MEL VEKİL,VE Nİ’MEL MEVLE VE Nİ’MENNASİR.

  LE HAVLE VELE KUVVETE İLLE BİLLAHİL AZİYM.

  değerli,samimi,fedakar kardeşimiz şehit oldu.
  ne mutlu o’na,
  eşine,
  evlatlarına,
  akrabalarına,
  arkadaşlarına,
  ve biz hemşehrilerine..

  ALLAH TEALA;
  MÜSLÜMANLARDAN ŞEHİTLERİNİ ARTTIRMAYI MURAD ETMİŞTİR.

  DİN-İ MUBİN ŞEHİT İSTER.
  CENNETLER ŞEHİTLER İSTER.

  bedel ödemeden hiçbir dava kazanılmaz.
  küffar bile çok ağır bedeller ödeyerk,başarılar elde ederken ve başarılarının sonu bir hiç iken,
  bize ne oluyorki,
  bu çok büyük müjdelere nail olmak için gayret etmeyelim….?
  EY SVGİLİ KARDEŞ!BİZİ ŞEFAATİNDEN MAHRUM EYLEME.
  DUA VE ŞEFKATİNİ ESİRGEME BİZDEN.

  svgili kardeşimiz bize övüneceğimiz bir miras bıraktı,minettarız.
  diyeceğizki,bu kutlu şehitle azda olsa
  mesaimiz vardı..
  sohbetimiz olmuştur,muhabbetimiz olmuştur.

  ALLAH TEALA,
  YAKINLARINA SABRI CEMİL VERSİN.
  MEKANI FİRDEVS CENNETİ OLSUN İNŞAALLAH.

  SELAMLAR.

  KUR’AN-KERİM:
  ALLAH YOLUNDA ŞEHİT OLANLARI ÖLÜ ZANNETMEYİN,ONLAR DİRİDİRLER.
  ALLAHIN Nİ’METLERİYLE RIZKLANIRLAR.
  GERİDE KALNLARA MÜJDE VERMEK İÇİN DÖNMEK İSTERLER.

  HELAL OLSUN SNA KARDAŞ HELAL OLSUN.
  NE MUTLU SANA.

 188. 188
  Emre Uyanık :

  İNNE LİLLEH VE İNNE İLEYHİRRACİUN.(Her Nefis Ölümü Tadacakdır.) Siz İse Şehit Olarak Tattınız. Mekanınız Cennet Olsun …

 189. 189
  yalçın danış :

  Allahtan kendisine rahmet dilerim ailesine Allah sabır versin mekenı cennet olsun umarım bu olaylar tekrar yaşanmaz başkalarınında canı yanmaz…

 190. 190
  Aydın Aktay :

  inadına ayaktayız
  hala müslümanız üstelik.
  Ah, hem de nasıl?
  Şaşırtıcı değil mi?
  Lübnan’da oyunlarınızın bir parçası
  Filistin’de tanklarınızın asfaltıyız
  Boğazlara lokma olma pahasına
  Ayaklar altında ezilme riskine rağmen
  Yine de müslümanız.

  Biz, Filistinli Çocuklar,
  Fark edilmesek de sesimiz duyulmasa da
  Tarihinize kazıyacaklar ismimizi
  Dağıtacağız yüzünüzdeki sevinci o zaman
  Hüzün olarak yerleşeceğiz belleklerinize
  Sanırsınız ki bir beni Adem olarak
  Hizmetinize amadeyiz ama
  Bir zelzele saklar sizlere yüreğimiz
  En kısa sürede sallayacak arzı

  Kasıp kavurdukça sizi ümmetin duaları
  elimizdeki taş isabet edecek Tanklarınıza
  korkularınız sığınacak o zaman ayaklarımıza
  affetmeyeceğiz, taşlayacağız sizleri
  Şeytana bile öfkemiz bu kadar değilken
  size kusacağız tüm lanetimizi

  Siz büyütüyorsunuz ihtişamımızı
  Hiçbir değeri yokken varlığımızın
  Sizin zulmünüzle yüceliyoruz
  Devam edin ısrarlı vahşetinize
  Siz ezdikçe çoğalıyoruz,
  Çağlıyoruz.
  Bir çağlayan dehşetinde
  Savuracak sularımız arzı mev’udunuzu

  Tüm kahrınızı gösterin
  Bu kadar mı dedirteceksiniz bizlere sadece
  Kahhar’dan korkan bir ümmete bu kahır ne yapsın?
  Nedir ki üç beş günlük dünyanın saltanatı,
  Bize attığınız füzeler bizi ne yapsın?
  Biz ki demir taraklarla taransa başlarımız
  Sadece hakka secde eder, ölürüz.

  Siz bombaladıkça artıyor imanımız
  Çocuklarımızı büyütüyor bombalarınız,
  Sizi taşlayacak çocuklarımızı.
  Durmayın, Firavun gibi evlerimizi arayın
  Nemrut gibi kundakları tarayın
  Bulamazsınız.
  Kimbilir, hangi saraydan çıkacak Musa,
  Hangi mağarada gizlenir İbrahim bilemezsiniz?
  Siz bilmedikçe büyüyor zaferimiz
  Sapanlarımız geriliyor
  Siyon yıldızına doğru…

  bu şehadet en kıskanılası ölümlerden kutlu olsun

 191. 191
  SERKAN :

  çok iyi insandı inşallah mekanı cennet olur adam iyi niyele gitmiş ken bu şerefsiz israil ler Allah topunun belasını verir cocularını mürvetini görmezler yarabbi

 192. 192
  EMİN :

  RABBİM HERKESE HER MÜSLÜMANA BÖYLE GÜZEL BİR ŞEHADET TATTIRIR İNŞAALLAH. İBRAHİM ABİM LAYIKTIKİ BU GÜZEL MERTEBEYE ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇTİ. İBRAHİM ABİMİZ ŞEHİT OLDU. İBRAHİM ABİMİZ BİZİM ŞEREFİMİZDİR. RABBİM BANADA BÖYLE BİR ŞEHİTLİK NASİP EDER İNŞAALLAH.
  METİN ABİMİZ ŞUAN KAFİRLERİN ELLERİNDE ABİMİZİN DAVA ARKADAŞI BERABER GİTMİŞLERDİ LÜTFEN HEPİNİZ METİN ABİMİZ İÇİN DUA EDİN. BU DEĞERLİ ABİLERİMİZ CANLARINI MALLARINI EVLATLARINI AİLELERİNİ ALLAH YOLUNDA FEDA EDECEK İNSANLARDIR CANIM VARIM YOĞUM KURBAN OLSUN RABBİMİZE VE SİZLERE. İBRAHİM ABİME YÜCE RABBİMDEN RAHMET AİLESİNE BAŞSALIĞI DİLİYORUM.

 193. 193
  Bülent :

  BU KADAR DA VİCDANSIZ OLUNMAZ SAVUNMASIZ İNSANLARA SALDIRMAK İNSANLIK DEĞİL HAYVANLIKTIR.ŞEHİT OLAN İBRAHİM ABİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLERİZ MEKANI CENNET OLSUN İSRAİL KAHROLSUN.

 194. 194
  ELİF ÖZER :

  MEKANI CENNET OLSUN…

 195. 195
  MÜCAHİD AHMET YASİN :

  GERÇEK BİR MÜCAHİT İDİN ABİMİZDİN İBRAHİM ABİ HAKKIN RAHMETİNE ERDİN ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇTİN ÇOK BÜYÜKSÜN ABİ ALLAH MAKAMINI DAHADA BÜYÜK YAPSIN

 196. 196
  MESUT ALTUNÇ :

  çok degerli agabeyim;Degerli büyügüm IBRAHIM BILGEN in sehadetlik mertebesine ulasmis oldugunu duydum kendisine cenab-i haktan rahmet, ailesine sabir,ve tüm siirtli hemsehrilerime bas sagligi dilerim . Bütün siirtli hemesehrilerimi;bu kutsal yolda sehid olan Ibrahim agabeyimizin son yolculugunda beraber olmak dilegimle saygi ve selamlarimi sunarim

  Efa Tur.Yön.Kur.Bsk. MESUT ALTUNÇ

 197. 197
  irşat saruhan :

  tüm siirt halkını acıya boğdu şerefsiz israil …

 198. 198
  cahit azgan :

  mekanı cennet olsun

 199. 199
  Kasım Evin :

  Bu mertebeyi hakketti her zaman haktan yanı hakkı savunan dava admı….

 200. 200
  metin :

  Alah bizede bole hayrlı bi ölüm nasip etsin

 201. 201
  NİHAT YUMUK :

  Pek kıymetli İbrahim kardeşim şehadetin kutlu olsun inanki olayı duyduğum an boğazım düyümlendi çok ağlamak istedim Ancak Kuran’a Müslümana ve islam davasına düşman.guruhları (israili) sevindirmemek için ağlamadım, zaten ağlamak istememin sebebide biz müslümanlardır. Bu perişan halimizden utanarak kendimizi düzeltmemiz gerekir, diye halimize ağlamamız gerekir. İnsanlar bu gafletten uyansın. Son olarak senin için şunu söylemek istedim. Bir hak dostunun sölediği gibi; Gönül dünyasının ballar balı sayılan hak marifetini tadanlar servetlerini yele verir. Hak kurbetine koşarlar. İnşallah Efendimiz Aleyhisselamın yanında bize şefaat etmesi için, bizim için ona arz da bulunursun.
  ALLAHA EMANET OL.

 202. 202
  hasan oktem :

  kıskandım gerçekten…ve bir şeyi bir kere daha öğrenme fırsatı buldum…bir kişi ne yapabilir demeyeceksin / dememeliyiz hiç bir zaman…işte bir kişi, bir kaç kişi bir milad başlatabiliyor…dünya’ya kafa tutan bir haydut devleti(!)nin yıkımına ve helakinin başlangıcına imza atabiliyor…Muhabbetle

 203. 203
  Mürsel MARAŞLIOĞLU :

  Rabbim rahmet etsin, bizler için şefaatçi eylesin. Şehitliği İslam kardeşliği için seçtin, Rabbim seçimini mübarek kılsı… Geride kalanlara Hz. Yakub’un duasını müjdelerim: “En güzel sabır…”

 204. 204
  veysel altunkum :

  Allah bizede onunki gibi ölüm nasip etsin…Şehidimizle gurur duyuyoruz…Büyük adam ruhun şad olsun…

 205. 205
  yılmaz gül :

  Allah rehmet eylesin yakınlarına sabır diliyorum çok üzüldüm rabbim bizi onun hayrından mahrum etmesin.

 206. 206
  M.Sait DAYAN :

  Rabbim ŞEHADETİNİ İndi İlahisinde kabul eylesin. Hiç bir zaman Hak’tan taviz vermedin, Her zaman Hakkı Konuştun. Ben Şehadet ederim ki sen hen Dünyada Hem de Ahirette (ALLAH cc’nun Katında)ŞEHİTSİN. Rabbim bizleride Hak yolda Yürütüp, Peygamberlerin ve Senin gibi kutlu bir gidişle Rabbiyle buluşmaya giden ŞEHİTLERİN gidişiyle Rabbimize yürümeyi nasip etsin İNŞALLAH.

 207. 207
  servet :

  rahmetli öyle bir şekilde şehit oldukı kıme nasıp olur YÜCE MEVLAM herkese böyle bı şerbet tattırsın

 208. 208
  Şükran :

  NE MUTLU SANA EY ŞEHİD BÖYLESİ BİR MERTEBEYE ULAŞTIĞIN İÇİN RABBİM BİZLEREDE NASİB ETSİN İNŞALLAH BÖYLESİ GÜZEL BİR ÖLÜMÜ.BİZE ŞEFAATÇİ OLMAN DUASIYLA…

 209. 209
  S.Kazım Gülyeşil :

  İNNE LİLLEH VE İNNE İLEYHİRRACİUN.HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.SEN EN GÜZELİNİ TATTIN, GÜZEL İNSAN GÜZEL KARDEŞ ,NASILKİ YAŞAMDAN YAŞAMA FARK VARSA ÖLÜMDEN ÖLÜME DE FARK VARDIR.SEN İBRAHİM ABİ…SEN ÖLÜMLERİN EN GÜZELİNİ SEÇTİN. ŞEREFLİ BİR ÖLÜM OLDU.ŞEHİTLİK. NE MUTLU SANA. ŞEHADETİN KUTLU OLSUN.MEKANIN CENNET OLSUN

 210. 210
  saraç :

  dava adamı idin allah da sana şahadedi nasip etti ne büyük bir mertebe olduğunu en iyi bilenlerdendin.size allah rahmet diliyorum. davanız mubarek olsun mekanın cennet komşun resulullah ( sav) olsun..

 211. 211
  Sedat Yıldırım :

  Çanakkaleye bu aziz milleti esir almaya gelen işgalciler yaralandığında ona yardım edecek kadar yüce insani vasıflarla bezenmiş ecdadımızın aziz evladı İbrahim beye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.Türk milleti seni hiç bir zaman unutmayacak…

 212. 212
  Ali Rıza Baysal :

  Türk halkının mazlumların yanında olduğunu göstermek amacıyla bu yolculuğa çıkan İbrahim Bilgen beyin şehadetini büyük bir üzüntü ile öğrendim kendisine rahmet sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı dilerim…

 213. 213
  isa yıldırım :

  ”İNSANİ YARDIM GEMİLERİNE SİLAHLARLA SALDIRIDA BULUNMAK, MASUM İNSANLARI KATLETMEK, SİVİL İNSANLARA TERÖRİST MUAMELESİ YAPMAK, İNSANLIK AÇISINDAN BÜYÜK BİR SUKUTTUR, ALÇAKÇA BİR PERVASIZLIKTIR”

 214. 214
  isa yıldırım :

  -”HERKES SUSSA,
  HERKES GÖZÜNÜ YUMSA,
  HERKES SIRTINI DÖNSE BİLE,
  BİZ, TÜRKİYE OLARAK, FİLİSTİN’E, FİLİSTİN HALKINA,
  GAZZE’YE SIRTIMIZI DÖNMEYECEK,
  GÖZÜMÜZÜ YUMMAYACAK,
  GAZZE İÇİN HAYKIRMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

 215. 215
  ibrahim :

  ŞEHİDİMİZE ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM ALLAH HEPİMİZE BÖYLE TATLI BİR ÖLÜM NASİP EYLESİN

 216. 216
  hüseyin zaric :

  inna lillah ve inna ilayhil raciun ihh gemisinde şehadete yürüyen
  değerli büyüğümüz candan sevdiğimiz değer verdiğimiz nurlu insan siirttin sevdiği saydıgı
  İBRAHİM BİLGEN beyefendiye ALLAH tan rahmet kederli ailesine başsağlığı
  diliyoruz ..onlar şehadete uçan birer meleklerdir sakın onlara ölü demeyin..
  bilakis onlar diridirler ama
  siz bilemezsiniz. onlar ALLAH cc tarafından rızıklandırılıyorlar
  ihh gemisini istanbuldan ugurladıgımızda duygusal anlar yaşandık ve bir çoğuğumuz sevinç gözyaşlarımızı tutamadık
  22 mayıs 2010 tarihinde yola koyulan ihh yardım gemisini ve yanında yedi geminin dünyanın her tarafından katıldıgı yardım konvoyu insanlık adına gazzeye yol aldılar insanlıktan nasibini alamayan bedbaht israil askerleri sabaha dogru gemileri hedef alarak masum insanlarımızı öldürmüşlerdir hukuku hiçe sayarak insanlık dışı katliamı yapmıştır türkiye cumhuriyetin hassasiyetle üzerinde durması gerekiyor alışverişini israilden kesmesini istiyoruz büyükelçi nin geri yollanmasını istiyoruz
  israilin yaptıgının yanında kalmamalı askerse asker cihat sa cihat yapılmalı unutulmasın israil diktatörlüğünü hep müslümanlara karşı yapmıştır
  ayrıca bütün insanların israil aleyhinde mitingler düzenlemelidir

 217. 217
  v.emir tren :

  Allah rahmet etsin…

 218. 218
  ali :

  sevgili abimiz ve degerli büyügümüz ibrahim bilgen abimizin sehit oldugu haberini aldık.Ailesine ve tüm saadet partlilerine başsağlığı diler şehidimizede ALLAH tan rahmet diliyorum MEKANI CENNET OLSUN RUHUNA FATİHA

 219. 219
  SÜYÜR ŞİRVANLI :

  SELAM SANA EY GÜZEL İNSAN…. bizden Ammarlara yasirlere sümeyyelere selam götür… şehadet şerbetini içtin..

 220. 220
  ALİ İHSAN ÖZKAN :

  MEKANIN CENET OLSUN ŞEHİDİMİZİN

 221. 221
  mehmet :

  ıbrahım abı gıtmeden once antalya kepez spor salonunda gorusmustuk ınan o sıcak yuzu hala gozumun onundedır kısılıgıyle durusuyla tam bır dava adamıydı.Allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun kederlı aılesınde bassaglıgı dılıyoruz

 222. 222
  gülşah (siü) :

  Son onbeş yirmi yılda Çeçenistan’ta yüz binlerce Müslüman öldürüldü, Bosna’da yüz binlerce Müslüman öldürüldü, Irak’ta milyonlar öldürüldü, Gazze’de öldürüldü, Afganistan’da öldürüldü, tarihin hiçbir döneminde etrafımızda bu kadar çok sayıda Müslüman öldürülmedi..

  Karanlık bir odaya hapsedilmişiz gibi ve batının silahları işte oturduğumuz coğrafyayı rastgele tarıyor.. İnsanlık denen şey tüm vicdan kurumlarıyla tam bir girdabın içine kaybolmuş durumda.. Artık siyasi farklılıklarımızı bir tarafa bırakalım, artık hepimiz bu vahşeti bu katliamı beynimize yazalım, aslında İsrail’in 50 yıldır yaptığı vahşet hep bu, batının şımarttığı batının önünü açtığı batının büyüttüğü bu vahşi İsrail siyaseti söyler misiniz yalnız İsrail’in mi vahşeti, yoksa Batı’nın ortaklığı mı?

  Bosna’da yüz binlerce Müslüman boğazlarından kesilip katledilirken susmadılar mı, Çeçenistan havadan bombalanırken susmadılar mı.? İsrail şeytanın icadıdır, İsrail cehennemdir, İsrail ikiyüzlü Batı’nın çifte standartlı batının ta kendisidir, bir fare leşi gibi Kudüs’ü işgal etmiş tüm dünyayı kokutuyor..

  Gazze’yi keyfi istedikçe havadan en gelişmiş silahlarla adını henüz bilmediğimiz fosfor cinsi tuhaf bombalarla bombalayıp binlerce Gazzeli minik çocuğu vahşice öldürmesini bizler ve tüm dünya asla unutmayacak. Teknolojide bilimde dünya çapında harikalar yaratıyorlar ancak ‘vicdan’ ve ‘ahlak’ konusunda vahşi bir savunma stratejisini tüm dünyaya rağmen ve tüm dünyaya karşı kabadayılıkla sürdürüyorlar..

  Tüm dünyayı tüm insanlığı şu anda endişeye umutsuzluğa düşüren tek ve baş edilmez şeytan İsrail.. Batılı efendileriyle aldıkları ortak kararları insanlığı hiçe sayarak sürdürüyorlar.. Şu anda milyarlarca insan bu vahşet karşısında utanırken sadece birkaç batılı küstah efendi ve İsrail halinden memnun. Her şeye rağmen insanlık adına insanlığın gücü adına hayal kırıklığına asla uğramayacağız.

  İstedikleri kadar öldürsünler istedikleri kadar vahşi naralar atsınlar, insanlığın gücü Gazze’ye bir gün girecek, Gazze’deki kuşatmayı insanlık mutlaka kıracak. İsrail’in kasapları insanlık aşkımızı parçalayacak güçte hiç değildir. İsrail çamuru tüm insanlığı kirletmeden İsrail’in kirli tuzakları tüm insanlığı incitmeden insanlığın en sağlıklı yerinde dünden daha güçlü durabilmeliyiz
  Dağların denizlerin ovaların güneşin ay’ın da kalbi vardır ve bugünlerde kalbi en çok kanayan Gazzeli çocuklardır.. O çocukların kalbine ulaşmak için kendilerini hayatlarını hiçe sayan gemideki bu çocukları asla unutmayalım.. Çünkü dünya dediğiniz yer, silahların susturamadığı insanlar’ın bize hediyesidir. Artık yavaş yavaş Mavi Marmara adlı o gemiye binmeye kendimizi hazırlayalım.. Siyasi farklılıklarımız ne olursa olsun arkadaşlarımızın hiç düşünmeden bindiği o Mavi Marmara’ya artık insanlık yaşadıkça binip Gazze’nin yolunu mutlaka bulmalıyız..Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabırlar dilerim. Mekanınız cennet olsun.

 223. 223
  SUAT BİLİM :

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Beni bir insan olarak yaratıp yücelten,sonrada islamla şereflendiren alemlerin Rabbine sonsuz hamd ederim.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Allah rasulünün buyruğu üzere ve imanımın bir gereği olarak; Doğu dan batı ya,kuzey den güneye,yer yüzündeki bütün müslümanları derilerinin rengine ve hangi ırktan olduklarına bakmaksızın,aralarında hiç bir ayrım,hiç bir fark gözetmeksizin onları kardeş sayar ve severim.

  BEN BİR MÜSLÜMANIMEN

  Bilirim ve inanırımki hiç bir ırkın diğer bir ırka üstünlüğü yoktur ve gerçek üstünlük islamla şereflenmektir.Bu nedenle kökü yahüdi lik’ten gelme olan üstün ırk anlayışını,yani kavmiyet ciliği dinimin ret ettiği gibi bende red ederim.

  BEN BİR MÜSLÜMANUM

  Benim bir türk olarak,benim bir kürt olarak veya her hangi bir ırktan bir insan olarak dünyaya gelmem ALLLAH’ın dilemesiyledir kendi tercihim değildir.Öldüğüm zaman kabir aleminde münker ve nekir melekleri bana hangi ırktan olduğumu değil nasıl bir müslüman olduğumu soracaklar.Allah katında müslüman olmayan bir türk’ün bir arab’ın bir kürt’ün değeri, diğer kafirlerle ve imansızlarla aynı katagoridedir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Irklar insan oğlunun bir çeşitliliği ve soy ağacını belirten ana unsurların ötesinde hiç bir şey değildir. Müslümanlığımız dan öte bunların hiç birsi bizi kurtaran öncelikler değildir. Bedenler ölür çürür gider ama iman ve amelimiz ruhumuzla baki kalır.İşte türklük ve Kürtlük çürüyen bir insan bedeni gibidir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki Irkların üstünlüğüne dayanan kavmiyetcilik ve turancılık anlayışı müslümanların birlik ve beraberliğini bozan en önemli fitnedir ve islam ümmetinin başının en büyük belasıdır.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki siyonist ve batılı emperyalistler Müslümanların arasına kavmiyetciliği ve ırkçılığı sokarak osmanlıyı parçala mışlar, ümmet bilincini kaybeden müslümanlar kavimlere bölünerek batılı emperyalistlerin elinde kolay yutulan küçük lokma haline gelmişlerdir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki Hangi milletki kuranı kendisine rehber edinmiş Allah onu yüceltmiş ve yine bilirimki hangi milletki islamı terk etmiş ve ona sırtını dönmüş ise Allah onu zelil ve perişan edip küçültmüştür.Geçmişteki osmanlı ve bu günkü islam alemi nin durumu buna en güzel örnektir.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Bilirimki bedirde,hayberde,İstanbulun Fethinde,Malazgirtte,çanakkale de ve kurtuluş savaşın da ve yer yüzünün nice yerlerinde yükselen sancak bir ırkın gücüne dayalı yükselen sancak değil imanın ve islamın yükselen sancağı idi.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  İmanımın bir gereği olarak Dünyanın neresinde olursa olsun bir müslümanın acısı acım sevincide sevincimdir. Bu nedenle ırak,filistin, afganistan, çeçenis tan benim meselmdir bunlara duyar sız kalamam .

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Öncelikli görevim müslümanlar arasındaki ayrıştırıcı bir bir fitne olan ırkçılığı ortadan kaldır mak sonrasında ise bir ümmet bilinci ve şuuru ile gayeyi hayalim olarak dünayadaki iki milyar Müslümanın katılımı ile gerçekleşecek büyük islam birliğini kurma yolunda çalışmaktır
  .
  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Benim öncelikli ve yeghane rehberim Allah Rasülü HZ.MUHAMMED (S.A) dır Onu sevenler baş tacımız Ona düşman olanlarda baş düşmanımızdır.Hangi ırktan olursa olsun ona yakın olanlar en yakınımız,ona uzak olanlarda aynı anneden doğsak bile en uzağımızdır bu böylece biline; Hayata bakışımızda hahaytı algılayışı mızda, dünyadan ahrete uzanan yolculuğumuzda bizi nurave aydınlığa götüren yegane kıstaslarımız onun getirdiği kıstaslardır.

  BEN BİR MÜSLÜMANIM

  Allah rasülünün ( sa ) getirdiği vahye dayalı öğretiler dışında dünyadaki bütün izimler ,bütün beşeri sistemler insanlığı mutlu edememiş onun yerine insanlığa kan ve göz yaşından başka bir şey suınamamıştır. Bugün bir kere daha görüyoruz ve yaşıyoruzki insanlık her zamankinden daha fazlasıyla ona muhtaçtır.

  İBRAHİM ABİ SENİ HER NEKADAR TANIMASAMDA BUGÜNDEN İTİBAREN YAŞAMIM BOYUNCA KALBİMDE SENİ NUR İLE ANACAĞIM ŞAHHADETİN KUTLU OLSUN

 224. 224
  caner öztörün :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN…

 225. 225
  akif :

  Böyle bir an için yaşar insan.. yaşamalı keşke böyle bir ölüm bize de nasip olsa.Allah mekanını cennet eylesin

 226. 226
  gökhan tükenmez :

  Siirt’in, Türkiye’nin, ezilmiş islam toplumunun medarı iftiharı oldun.Nasıl yaşadıysan öyle öldün.Temiz yaşadın şerefinle destansı bir ölümle veda ettin.seni dünyanın en şanslı insanlarından biri olarak görüyorum.Dünyaya böyle asilce elveda demek her insana nasip olmaz.

 227. 227
  Murat KURŞUN :

  ÇOK SEVDİĞİM İBRAHİM ABİMİN ŞEHADET HABERİNİ SEVİNÇ VE ÜZÜNTÜYLE KARIŞIK DUYGULARLA GÖZYAŞLARIYLA ÖĞRENDİM.

  BU GÜZEL İNSANA ŞEHİT OLACAĞI MALUM OLMUŞTUKİ GİTMEDEN ÖNCE TÜM DOSTLARINDAN HELALLİK ALDI…

  HAKKIMIZ YOKTUR. AMA VARSA ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN ODA HAKKINI BİZE HELAL ETSİN…

  KIYAMET GÜNÜNDE ŞEHİTLER DE ŞEFAAT EDERLER.NE OLUR O GÜN BİZİ DE UNUTMA…

  KEDERLİ AİLESİNE RABBİM SABIRLAR VERSİN…

 228. 228
  sedat sağlam :

  Saygıdeğer ibrahim BİLGENE ve diğer şehitlerimize ALLAH tan rahmet diler başta ailesine ve tüm İSLAM alemine başsağlığı diler yaralılarımızada acil şifalar dilerim.ŞEYTAN israili ve yandaşlarınıda şiddetle kınıyorum

 229. 229
  Ebulyasir :

  Biliyorum hergün bu siteyi 100 ler 1000 ler okuyor. Ve biliyorum Bu şehadete tüm Siirt Sahip çıkacak ama bu dille olmamalı sadece. Herkesi Gemiye sıkılan, Gazzeye sıkılan kurşunların kaynağı ürünleri boykota davet ediyorum. Lütfen duyarsız kalmayın.
  1.Coca cola
  2.ariel
  3.ace
  4.Algida
  5.Alo
  6.alarko
  7. Blendax
  8.Cappy
  9.Cif
  10. Danone
  11.Dove
  12.Domestos
  13. Elidor
  14.İpana
  15.Signal
  16.Lipton
  17.MARLBORO
  18.Lux
  19.Nestle
  20.Nescafe
  21.Sana
  22.Yumoş
  23.Rinso
  24.Omo
  25.PARLIAMENT
  26.pantane
  27.Nokia
  28.Rejoıce
  29.Orkid
  30.Knor
  31.Maggi
  32.Milka
  33. Mcdonalds
  34. Schweppes
  35.Vakko
  Sitenin bu listeyi İbrahim abinin hatırına yayınlayacağını umut ediyorum.

 230. 230
  veysel goztok :

  ALLAH rahmet eylesin. ailesine sabır diliyorum.

 231. 231
  ercan doğan :

  yazımımın başlığını nur diye koydum cünkü onun gibi güzel bir insana ancak bu yakışırdı allahtan rahmet kederli ailesinin başı sağolsun önemli olan nerde ve nasıl başladıgı deyil nasıl bittiğidir bu yönden onu kıskanmamak elde deyil üzüntü tarif edilmez ama vardığı mertebe peygamber komsulugu (ŞEHİT) ALLAH HER MUSLUMANIN SONUNU BOYLE HAYIRLI KILSIN

 232. 232
  kadir kars :

  “Allah olunda öldürülenlere ölü demeyiniz, onlar rableri katında diridirler rızıklandırılırlar” şehadetin kutlu olsun ey şehid.

 233. 233
  faruk sağlam :

  Sen ki, İslam’ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
  O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
  Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmı adın;
  Sen ki, a’sâra gömülsen taşacaksın…Heyhât,
  Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât…
  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber
  Allah rahmet eylesin mekanın cennet komşun resulullah olsun

 234. 234
  SERDAR ÖZYEŞİL :

  ÇOK DEĞERLİ BİR ABİM İDİ.ŞEHADET ŞERBETİ;
  ANCAK DÜNYASINDA AHİRETİ İÇİN BU KADAR ÇALIŞAN VE FEDAKAR OLAN BİR İNSANA NASİP OLABİLİRDİ.DÜNYADA TEBESSÜM HİÇ YÜZÜNDEN EKSİK OLMUYORDU.MEKANI CENNET OLUR İNŞAALAH…

 235. 235
  FERHAN ARSLAN :

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANIN CENNET OLSUN.

 236. 236
  Ebulyasir :

  Şehit tahtında rabbe gülümser ah binlerce canım olsaydı der!
  İbrahim abiyle tanışmış olmamanın üzüntüsünü yaşıyorum ama Şehadetini gözyaşlarımla kutluyorum. Onunla hemşehri olmanın gururunu yaşıyorum!
  Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır diliyorum.

 237. 237
  KADİR USLUOĞLU :

  ÜMMETİN SÜREKLİ ÖNCÜLERİ OLMUŞTUR FİLİSTİNE YARDIM GÖTÜRENLER DE BU DAVANIN ÖNCÜLERİDİR,ÜMMETİN ÖNCÜLERİDİR.FEDAKAR,CEFEKAR VE GAYRETLİ İNSANLAR.ALLAH(C.C.) HER KESE BU GAYETİ VERSİN.
  ŞEHİTLERİMİZE ALAHTAN RAHMET,MEKANLARI CENNET OLSUN.
  BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
  İBRAHİM AĞABEY YOLUN AÇIK OLSUN İNŞALLAH BİZLERE ŞEFAATÇİ OLUSUN.

 238. 238
  mehmet :

  Allah seni affetsin rabbim mezarını ebediyen aydınlık etsin seni peygamber efendimize komşu etsin en büyük mertebeye ulaştın Allah o şehitlik mertebesini bizlerede nasip eyler
  ve sen bize şefaatçi olursun umuduyla Allah seni ve senin gibi şehitleri mekanında ağırlasın
  bu şerefsiz iki devlet kendi zülümleri ile parçalanacak ve o kendi kirli kanlarıyla boğulacaklardır
  Allah sizi kahhar olan adıyla yok etsin kahretsin aminnnnnnnnnnnnnn

 239. 239
  OSMAN BURAK YEŞİL :

  BU KALLEŞLER BU YAHUDİLER BU VATAN HAİNLERİ İSRAİLLİLER SİZ SİİRTLİ DEĞERLİ BİR ABİMİZİ ŞEHİT ETTİNİZ ALLAHTAN TEK DİLEĞİM SİZİN GİBİ KALLEŞLERİ ELLERİMLE ÖLDÜRMEKTİR.KATLERİ VACİBTİR AMA İBRAHİM ABİMİZİN ÖCÜNÜ TURKİYE ALACAKTIR KALLEŞ İSRAİL ALLAH BELANIZI VERSİN.

 240. 240
  veysel :

  şehidimize ve şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum

 241. 241
  s.nas :

  NE MUTLU SANA VE SENİN GİBİLERE..

 242. 242
  aytek :

  BU ACI HABER KARŞISINDA GERÇEKTEN ÜZÜLDÜK AMA ŞEHİTLİK MERTEBESİNE YÜKSELMEK NEKADAR GÜZEL BİR OLAY.ALLAHTAN RAHMET,YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM..ÜZÜLMEYİN O EN GÜZEL YERDE ŞUANNN.ŞEHİTLER ÖLMEZZZ.

  ALLAH KAHHAR İSMİYLE KAHREDER İNŞALLAH İSRAİLİİ

 243. 243
  MEHMET :

  ÜMMETİN SÜREKLİ ÖNCÜLERİ OLMUŞTUR FİLİSTİNE YARDIM GÖTÜRENLER DE BU DAVANIN ÖNCÜLERİDİR,ÜMMETİN ÖNCÜLERİDİR.FEDAKAR,CEFEKAR VE GAYRETLİ İNSANLAR.ALLAH(C.C.) HER KESE BU GAYETİ VERSİN.
  ŞEHİTLERİMİZE ALAHTAN RAHMET,MEKANLARI CENNET OLSUN.
  BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
  İBRAHİM AĞABEY YOLUN AÇIK OLSUN İNŞALLAH BİZLERE ŞEFAATÇİ OLUSUN.

 244. 244
  yılmaz :

  Sevgili hemşerimin şehit olduğu haberine üzüldük. ancak şehit olup, ta peygambere komşu olmak ne güzel. ibrahim beye allahtan rahmet ve ailesine ve tüm müslümanlara sabır. diliyorum. mekanın cennet olsun. İSRAİL SİZİN KANLARINIZLA BOĞULACAK

 245. 245
  M.Metin :

  O mukaddes ufkune ve mübeccel gayene yüzbinler selam olsun, şehadetin mübarek, vuslatın kutlu olsun…

 246. 246
  ABDULCEBBAR OLGAÇ :

  SELAM VE DUA İLE…

  ŞİMDİ ÇOK SEVDİĞİM ABİMİN ŞEHADET HABERİNİ SEVİNÇ VE ÜZÜNTÜYLE KARIŞIK GÖZYAŞLARIYLA DUYDUM.

  O GÜZEL İNSANA ANCAK BU MERTEBE YAKIŞIYORDUKİ…

  RABBİM KENDİSİNİ BU MERTEBEYİ LAYIK GÖRDÜ…

  DEĞERLİ ABİM DUALARIMIZ SENLE…

  KEDERLİ AİLESİNE RABBİM SABIRLAR VERSİN…

  ”Kıyamet günü üç grup insan şefaat eder: peygamberler, sonra alimler, sonra da şehitler.”
  (İbni Mace, Zühd 37)

  NE OLUR O GÜN BİZİDE UNUTMA…

  ABDULCEBBAR OLGAÇ

 247. 247
  zafer cezlan :

  inne lillehi ve inne ileyhi raciun.Adam gibi adam şehadetiniz kutlu olsun.Cenabı Allah bizlerede böylesine şerefli bir ölümü nasip etsin.Siyonist köpekleri döktükleri kanda boğulacak inşaallah.Allah hepimize yolda sebatı nasip etsin inşaallah, Düşmanlarımız insanlığın ,iyiliğin ,merhametin ,sevginin birliğin, gayretin ,şerefin .düşmanları. onlar kendilerine uzanan kurtuluş elini kırdılar bundan sonra dağ taş arkamda yahidi var diyecek .devletimize ve tüm islam alemindeki devletlere çok büyük görevler düşüyor. Onurlu yaamın gereği neyse o yapılmalı.

 248. 248
  Fikret YÜZER :

  Eski Komşum İbrahim abiye Allahtan rahmet kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum…

 249. 249
  M SELAMİ UYAN :

  YOLUN AÇIK KABRİN AYDINLIK OLSUN İBRAHİM ABE….ŞEHADET HABERİNİ ALDIK..HEM ÜZÜLDÜK HEMDE SEVİNDİK..BU KUTLU YOLDA ŞEHİD OLMAK NE GÜZEL.RABBİM BİZLERE DE NASİP EDER İNŞAALLAH.ŞEHİDİMİZE ALLAH’TAN RAHMET AİLESİNE SABRI CELİL TEMENNİ EDİYORUZ…..

 250. 250
  Yasin :

  İlk önce ALLAH rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.Ailesine sabırlar ihsan eylesin.İnşaAllah bu şehadetler Allahu Tealanın inayetiyle bu ateşin sönmesine vesile olur…Amin diyelim.Ruhlarına EL-FATİHA….

 251. 251
  sedat aydın :

  Mübarek adam seni 20-30 yıldır tanıyorum.Çocuğunu okuttum.Hep dava adamı olarak bildik seni.Davanın en zayıf anlarında hep sen en önlerdeydin.Parıltılı günlerde ise seni hiç görmedik.O davanın dünyevi hazları şükürler olsunki sana kısmet olmadı.Sen hep cefayı zoru seçtin.Sen şehadet şerbetini içtin.Allah beni senin gibilerle haşretsin inşallah.Ne olur, sen İsrailli faşistlerle cebelleşirken rahat yataklarında uyuyan bizlere hakkını helal et.

 252. 252
  musa doğrusever :

  inne lillehi ve inne ileyhi raciun.Adam gibi adam şehadetiniz kutlu olsun.Cenabı Allah bizlerede böylesine şerefli bir ölümü nasip etsin.Siyonist köpekleri döktükleri kanda boğulacak inşaallah.Düşmanlarımız çok güçlü değil zayıf olanlar bizleriz.

 253. 253
  hasan çelik :

  ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN…İBRAHİM AĞABEY YAPTIĞIN İYİLİKLER KARŞISINDA ŞEHİT OLDUN…SİİRT ASLA UNUTMAYACAK

 254. 254
  AZAD AYDIN :

  ALLAH RAHMED EYLESİN AİLESİNİN BAŞI ŞAĞOLSUN

 255. 255
  sedat aydın :

  Vallahi şehadet o adama yakışıyor.

 256. 256
  Tripoli/ Libya :

  Oh Allah, forgive him and have mercy on him and be kind to and compassion to his resting place . And spread out his entrance. And wash him with water, ice and hail, purify him of sin as a white cloth is cleansed from pollution, and replaced him with a home better than his existing home, and a family better off than his family and a wife better than his wife and enter Paradise and save him from the torment of the grave (and torment of the Fire)

 257. 257
  ahmed - saudi :

  اللهم اغفر له وارحمه وعافه واعف عنه وأكرم نُزُله . ووسع مُدخلهُ . واغسله بالماء والثلج والبرد ، ونقه من الخطايا كما ينقى الثوب الأبيض من الدنس ، وأبدله داراً خيراً من داره ، وأهلاً خيراً من أهله وزوجاً خيراً من زوجه وأدخله الجنة وأعذه من عذاب القبر ( ومن عذاب النار )

 258. 258
  Dubai :

  اللهم يا باسط اليدين بالعطايا يا قريب يا مجيب دعوة الداع اذا دعاه يا حنان يا منان يا رب يا ارحم الراحمين يا بديع السموات والارض يا احد يا صمد اعطي ( المتوفي ) من خير ما اعطيت به نبيك محمد صلى الله عليه وسلم عطاء ماله من نفاد من مالك خزائن السموات والارض . عطاء عظيما من رب غظيم . عطاء ماله من نفاد عطاء انت له اهل عطاء يليق بجلال وجهك وعظيم سلطانك

  اللهم من أحييته منا،فأحييه على الإسلام،ومن توفيته منا فتوفه على الإيمان ..

  اللهمو اغفر لجميع موتى المسلمين الذين شهدوا لك بالوحدانية ،ولنبيك

 259. 259
  Badreddin Gemalmaz :

  بسم الله الرحمن الرحيم

  لاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله أمواتاً بل أحياء عند ربهم يرزقون) ”
  صدق الله العظيم

  الفاتحة على روح الشهيد وارواح جميع الشهداء الاتراك ا لابطال الذين
  سطروا بدمائهم الذكية ملحمة بطولية سيسجلها التاريج بحروف من ذهب

  Great Compliment to the martyr’s atman and for all hero Turkish martyrs………………
  God bless them …
  Great regard to the leader ARDOGAN
  Appreciation for the immense Turkish people
  VIVA TURKEY ………. VIVA TURKEY

 260. 260
  osama :

  تقبل الله شهداء المسلمين اجمعين
  Allah bütün Müslümanları Şehitler kabul

 261. 261
  mehmet akcan :

  ibrahim amcanın mekanı cennet olsun Allah’tan rahmet dilerim

 262. 262
  ÖZEL BATMAN SULTAN SÜRÜCÜ KURSU :

  SEN ALLAH YOLUNDA ŞEHİT OLMUŞSUN MEKANIN CENNET OLSUN

 263. 263
  mehmet bilim :

  Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin
  aksine onlar diridirler ancak siz fark edemiyorsunuz

  ey şehit oğlu şehit isteme benden makber
  sana ağuşunu açmış duruyor peygamber

  sayın abimiz daha ne istersin allah sana vermiş olduğu bu nimeti
  herkes kıskanıyor
  Allah bizide senin gittiğin yolda bizlerede bu kutlu yolculuğu nasip etsin

 264. 264
  suat özyapıcı :

  ne mutlu sana.bu şerbet herkese nasip olmaz.ahirette seninle komşu olmak istiyor.Allahtan rahmet ailene ve tüm siirt halkına sabır temenni ediyorum.suat özyapıcı

 265. 265
  süleyman seçkin inş. mühendisi :

  Gerçekten fedakar mert ve dürüst bir insandı.Sanki yer yüzüne inmiş bir melek gibi sürekli iyilik düşünen ve iyilik yapmaya çalışan bir insandı.Böyle bir insanı tanıdığım için şeref duydum Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum

 266. 266
  abdulaziz tunç öztunçlar petrol ofisi :

  O, ALLAH YOLUNDA ŞEHİT OLDU AMA BİZİM GÖNLÜMÜZDE YAŞIYOR AİLESİNE ACİL ŞİFALAR DİLERİM

 267. 267
  ömer faruk helvacıoğlu :

  ŞEHİTLER DİRİDİRLER,DEVAMLI RIZIKLANIRLAR,,

  DİN-İ MUBİN ŞEHİT İSTER.
  CENNETLER ŞEHİTLER İSTER.

  bedel ödemeden hiçbir dava kazanılmaz.
  küffar bile çok ağır bedeller ödeyerk,başarılar elde ederken ve başarılarının sonu bir hiç iken,
  bize ne oluyorki,
  bu çok büyük müjdelere nail olmak için gayret etmeyelim….?
  EY SVGİLİ KARDEŞ!BİZİ ŞEFAATİNDEN MAHRUM EYLEME.
  DUA VE ŞEFKATİNİ ESİRGEME BİZDEN.

  svgili kardeşimiz bize övüneceğimiz bir miras bıraktı,minettarız.
  diyeceğizki,bu kutlu ş

 268. 268
  ömer faruk helvacıoğlu :

  ŞEHİTLER DİRİİDRLER,DEVAMLI RIZIKLANIRLAR.
  İNNALİLLEH VE İNNE İLEYHİ RACİUUN.
  BİZ ALLAH’A AİDİZ,VE YİNE O’NA DÖNECEĞİZ.
  M.
  HASBİNALLAH VE Nİ’MEL VEKİL,VE Nİ’MEL MEVLE VE Nİ’MENNASİR.

  LE HAVLE VELE KUVVETE İLLE BİLLAHİL AZİYM.

  değerli,samimi,fedakar kardeşimiz şehit oldu.
  ne mutlu o’na,
  eşine,
  evlatlarına,
  akrabalarına,
  arkadaşlarına,
  ve biz hemşehrilerine..

  ALLAH TEALA;
  MÜSLÜMANLARDAN ŞEHİTLERİNİ ARTTIRMAYI MURAD ETMİŞTİR.

  DİN-İ MUBİN ŞEHİT İSTER.
  CENNETLER ŞEHİTLER İS

 269. 269
  betül :

  onlar müslümandı ve müslüman kardeşlerimize yardım için gidiyorlardı. şehit oldular. ben mavi marmara gemilerinde yaşanan iki olayı paylaşmak istiyorum:
  1-askerler gemiye indikleri zaman yardım gönüllülerine:”biz gemide uzun boylu, beyaz giysili askerler gördük.onlar nerede?”demişler.halbuki gemide öyle insanlar yoktu.

  2-israilasker o kadar korkaktır ki; gemiye indikleri zaman korkudan ağlamışlar. çünkü müslümanların şehit olmak için can attıklarını ve israil askerleriyle ölesiye mücadele edeceklerini biliyorlarmış.

  bu iki olayı duyduğumda çok şaşırmıştım, eminim ki şimdi şehitlerimiz cennetteki tahtlarına oturmuş, Allah’a gülümsüyorlar ve dünyaya tekrar gelip bin kere şehid olmak istiyorlardır. Allah hepimize nasip etsin.

 270. 270
  fatma :

  Hakk’a gitsek de zafer bizim, kalsak da zafer bizimdir. Şehitlere onlar öldü diyemiyorum, çünkü onlar ölmediler. En güzel bir şekilde Hakk’a yürüdüler. Ne mutlu ki onlara gözlerini yumdular, berzah alemini görmeden gözlerini cennette açtılar. Ne mutlu ki onların ailelerine; onlar da şefaat hakkı kazandı. O gemide ben de olsaydım bu yolda şehit olsam veya yaralansaydım, bu yolda acı çekseydim… Ne kadar Mavi Marmara’da olmasam bile kalbim o gemideydi. Bu gemide şehit olanlar benim babam, benim kardeşlerim, benim abilerimdir. Ben İslam kardeşliğini kan kardeşliğinden önde tutan birisi olarak “Kalanlara da ne mutlu, gidenlere de ne mutlu!” diyorum. Zafer bizimdir. Kalsak da bizimdir, gitsek de bizimdir. Kafirler yansın yansın da kendi dertlerine yansınlar. Onların gidenleri de boşuna gider, cehennem kütüğü olur. Kalanları da boşuna yaşar, neye hizmet ettiklerinin bile farkına varamazlar. Mücahidlerin karşısında en güvendikleri orduları (askerleri) bile tirtir titrerler. YAŞASIN MÜCAHİDLER! YAŞASIN İSLAM’IN ASKERLERİ! ALLAH BİZİMLE! ALLAH BÜTÜN İSLAM DİNİNE İNANANLARIN YARİ VE YARDIMCISI OLSUN! ALLAH!A EMANET OLUNUZ!

 271. 271
  Filistin Cicegi :

  Cennetin en guzel kosesindesin simdi Sehit Ibrahim Bilge…1000 canim olsa yine sehit olsam diyorsun…Allah geride kalanlara sabr versin ve onlarida bu guzel mertebeye ulastirsin insAllah…
  Senin cocuklarin,onlarin cocuklari,bizim cocuklarimiz ve cocuklarimizin cocuklari israile karsi nefretle buyuyecek…Bir gun,cok yakinda,sizin sayenizde Kudus bizim olacak…
  Kork israil Kork…

 272. 272
  Merve Güngör :

  31 mayıs 2010..
  yüreğime bir acı dokundu!
  Gazzede bir çocuktum sanki babam gitmişti.. bize ekmek getirecekti sanki,su getirecekti,kardeşlerimden selam getirecekti,özgürlük getirecekti!
  gitmişti ama şimdi dönecekti…
  tıpkı gazzeli bir çocuğun babasını beklemesi gibi bekliyordum mavi marmaranın gazzeye ulaşmasını..
  ulaşamadı…katil israil gazzede yetim bıraktığı çocuklar gibi benim yüreğimi de yetim bırakmıştı!
  9 şahidi, şehid verdi yüreğim…ve yetim kaldı!
  Gazzem…Artık seninle kan kardeşiyiz, artık seninle beraber yetimiz!
  Hemde İmanlarına şahitlik etmiş yiğitler var seninle aramızda!
  Artık saflarımız daha sık Gazzem! bende artık Gazzeli bir yetimim…!
  Ve diriliş yakındır biiznillah!

  İnananların yüreklerini yetim bırakan, ve ümmetin dirilişine vesile olan şehidlerimize ALLAH rahmet eylesin! Bizleri onlar gibi şahit olarak yaşayıp son nefesimizde imanına şahitlik eden müminlerden eylesin! Ve onların şefaatine nail etsin!
  dua ilen…

 273. 273
  abdullah :

  Allah şehadetini kabul etsin, Bizlerede şehadet nasib etsin.. Beni ancak şehadet temizler…

 274. 274
  yakup emre :

  Allah mekanını cennet eylesin. Yolun yolumuzdur ey Şehid.. Allah yolunu sürdürebilmeyi bizlere nasip eylesin.

 275. 275
  Sedat :

  Şehidi çok eskiden beri tanırım.İsmiyle değilde Allah rızası için mücadele azmiyle. Öyle ki şehadetine kadar adını bile bilmezdim. Yıllarca İslami mücadeleye bir şeyler katmak için çırpındı.Hep eza çekti,dinin hadimi oldu.O düzene aykırı bir insandı.Kıblesi gerçekten Kabe idi bilmem ne bankası değil.Milli Selamet çizgisinin zor günlerinde en öndeydi sefa günlerinde hiç görünmezdi. Zaten bu dünyanın insanı değildi.Hatırlatayım Siirt te bazı ilklerin babası odur.Televizyonculuğun ve İHL deki ilk kız öğrencilerden birinin babasıdır O.Bize o kadar yakınken onla samimi olmadığıma o kadar üzgünüm ki..
  İnanın bana şehadet ona çok yakıştı.

Yorum Yaz

*